10.sınıf kimya çok zor

Hocam anlamadığınız konunun tekrar videosunu izleyin sonra soruları çözmeye çalışın, ama yine de yapamıyorsanız bizim de yapabileceğimiz bir şey yok, kimya zaten zor bir ders, herkes anlayamaz.

Kimyada hoca soruları anlattığında anlayabiliyorum fakat çözmeye gelince işin rengi değişiyor en ufak bir işlem bile yapamıyorum soruyu çözemiyorum özellikle mol sorularında çok takılıyorum. Hoca 25 soru ödev verdi ve sadece 3 soru çözebildim. Yardım edin nasıl kavrayabilirim kimyayı?

Ben Kimya için YouTube'dan Görkem Şahini izledim bence anlatımı güzel videoda soruları önce durdurun siz bir deneyin kendinizi test edin. Onun haricinde test kitabınızdan çözün sonra hocanın verdiği ödeve geçin.

Kimyada hoca soruları anlattığında anlayabiliyorum fakat çözmeye gelince işin rengi değişiyor en ufak bir işlem bile yapamıyorum soruyu çözemiyorum özellikle mol sorularında çok takılıyorum. Hoca 25 soru ödev verdi ve sadece 3 soru çözebildim. Yardım edin nasıl kavrayabilirim kimyayı?
Eşit ağırlık seçin. AYT kimya çok daha zor.

Merak etme insan bazı şeyleri zamanı gelince daha kolay kavrıyor. 9-10'da kimyadan nefret ederdim. Öğretmenlerim iyi değildi. 11. sınıfta Kimya en çok beni rahatlatan ders oldu. Denemelerde kimyama güvendim hep. AYT kimya eğer sayısalcıysanız 9-10'la paralel gidiyor çoğu konusu. Onların ileri seviyesi gibi düşünün. Seneye bu konuları rahat halledersiniz. Bence şimdi daha çok kimyanın temeline kafa yorun. Atom nedir? Element nedir? Bileşik nedir? İyon nedir? Tepkimeler nasıl Gerçekleşir? Elektron kavramı nedir? Elektronlar kurulan bağlarda nasıl rol oynar? Mol nedir? Bu kavramların mantığını oturtursanız yavaş yavaş kimya, sanki sadece atomlardan bileşiklerden ibaret gerçek dışı gelen bir dersten, Her detayının gerçekliğini sonuna kadar hissettiğiniz bir derse dönüşecektir. Başarılar.

Merak etme insan bazı şeyleri zamanı gelince daha kolay kavrıyor. 9-10'da kimyadan nefret ederdim. Öğretmenlerim iyi değildi. 11. sınıfta Kimya en çok beni rahatlatan ders oldu. Denemelerde kimyama güvendim hep. AYT kimya eğer sayısalcıysanız 9-10'la paralel gidiyor çoğu konusu. Onların ileri seviyesi gibi düşünün. Seneye bu konuları rahat halledersiniz. Bence şimdi daha çok kimyanın temeline kafa yorun. Atom nedir? Element nedir? Bileşik nedir? İyon nedir? Tepkimeler nasıl Gerçekleşir? Elektron kavramı nedir? Elektronlar kurulan bağlarda nasıl rol oynar? Mol nedir? Bu kavramların mantığını oturtursanız yavaş yavaş kimya, sanki sadece atomlardan bileşiklerden ibaret gerçek dışı gelen bir dersten, Her detayının gerçekliğini sonuna kadar hissettiğiniz bir derse dönüşecektir. Başarılar.
Çok teşekkür ederim.

Sayısal seçtiysen işin çok zor. AYT kimya için bu konuları iyice kavraman lazım. Bence özel ders alman en mantıklısı.

Söylediğin konu işlem becerisi gerektiriyor sadece. Normal bir matematik sorusu gibi ama daha kolay olanı bence. Bu konudan sonra gelen konular da aynı şekilde ilerliyor, bildiğin üzere. Ayrıca söylediğin konu için altyapının olmasına gerek yok sadece işlem becerisi, etrafında yapamayan çok kişi varsa o psikolojiyle senin de gözünde büyümüştür. Konu anlatım videosu izle, soruları anlatan hocadan önce çözmeye çalışıp eksiklerini kapatarak ilerlersin hem de anlamış olursun. Son olarak dediğim gibi gözünde büyütme zor bir konu değil.

Geri
Yukarı