10. sınıf matematiğin en önemli konuları nelerdir?

gods

Hectopat
10. sınıfım tam anlamıyla berbat geçti, çalışmadım. Özellikle Matematik 2. dönem konularım hiç yok diyebilirim. 30 almıştım sınavdan. Tüm konuları yazın halledemeyeceğim için 11 ve 12. sınıfı en çok etkileyen önemli konuları halletmek istiyorum. İlk hangi konulardan başlamalıyım?

Şimdi baktım da yeni nesile resmen konu öğretmiyorlar. Toplam 4 üniteniz var zaten "matematik" bölümünden, Fonksiyon, ikinci dereceden denklemler ve polinomlar kesinlikle öğrenmeniz gereken konular.Özellikle fonksiyon ve ikinci dereceden denklemleri anlamayan kişi bırak mühendislik okumayı MF okumaya bile devam etmemeli.

İlk donem fonksiyon ve polinomlar, ikinci donem geometri agirlikliydi sanirim dersler. 12 de foksiyon ve polinomlar olmadan en ufak bisi anlamazsin. Simdi cok iyi ogrensen kafan rahat olur.

Geometri kolaydi daha kisa surede halledilebilir orayi da iyi calis tyt de 8 soru garanti burdan geliyor. Ayt geometride de yardimci olur.

Şimdi baktım da yeni nesile resmen konu öğretmiyorlar. Toplam 4 üniteniz var zaten "matematik" bölümünden, Fonksiyon, ikinci dereceden denklemler ve polinomlar kesinlikle öğrenmeniz gereken konular.Özellikle fonksiyon ve ikinci dereceden denklemleri anlamayan kişi bırak mühendislik okumayı MF okumaya bile devam etmemeli.
fonksiyon ve polinom kötü değil. Ama 2. dönem hastaydım. Okula gidemedğim için 2.dereceden denklemler hiç yok. Okulların başlamasına 1 ay kaldı. 1 ayda halledebilir miyim sence?

fonksiyon ve polinom kötü değil. Ama 2. dönem hastaydım. Okula gidemedğim için 2.dereceden denklemler hiç yok. Okulların başlamasına 1 ay kaldı. 1 ayda halledebilir miyim sence?
Halledilmeyecek kadar zor konular değiller. Sayıyı koyuyorsun başka bir sayı çıkıyor olayın temelinde...

Yeni konular

Geri
Yukarı