10. sınıf öğrencisi hazırlık lisesine kayıt olabilir mi?

malibuu

Centipat
Daha fazla  
Selam, şu anda 10. sınıf öğrencisiyim ve okulumdan memnun degilim bu sene sonu başka bir okula gitmek istiyorum. Fakat şöyle bir sorun var: Gitmek istedigim okul Çince dil okulu ve 1 sene hazirlik bölümü var. Yani benim yaşıtlarım şu an 9. sinifa gidiyor ben 10. sinifa. Okula puanim yetiyor, bu okula nakil yaptirma imkanin var mı? Varsa da 10. sinifi tekrar etmem gerekir mi? Cevap verirseniz çok mutlu olurum. Kafama çok takildi.

Çince dil okulu derken Çinde bir dil okulumu ? Çünkü bu ülkede Çince anadilinde eğitim veren bir okul yok dolayısıyla "okul" adı geçse dahi oralar sadece dil kursudur.

Öğretmen kadrosunda 2 tane Çince öğretmeni var.
1713721943047.png

Bu okulun Çince ile alakası yok ki ? Normal bir imam hatip okulu.
Fakat burada yabancı dil İngilizce ve Arapça yazıyor.
1713722047855.png

Çince yabancı dil olarak değil de direkt okulun dili olarak mı geçiyor?

Sanirim öyle olabilir ama 2 adet Çince hszirlik sinifi var.
Bu okulun eğitim dili Çince değil sadece Çince hazırlık sınıfı var ve seçmeli Çince dersi var. Proje okulu olduğu için sistem nasıl işliyor bilmiyorum ama normal hazırlığa sahip liselerde 10. sınıfta geçiş yapmak istiyorsan yeterlilik sınavına girmen gerekiyor ve başarılı olursan seni 10. sınıf olarak alıyorlar. Tahminim sizi yeterlilik sınavına sokmazlar direkt 10. sınıftan başlatırlar ama en sağlıklı bilgiyi okulu arayarak öğrenebilirsin.

Bu okulun eğitim dili Çince değil sadece Çince hazırlık sınıfı var ve seçmeli Çince dersi var. Proje okulu olduğu için sistem nasıl işliyor bilmiyorum ama normal hazırlığa sahip liselerde 10. sınıfta geçiş yapmak istiyorsan yeterlilik sınavına girmen gerekiyor ve başarılı olursan seni 10. sınıf olarak alıyorlar. Tahminim sizi yeterlilik sınavına sokmazlar direkt 10. sınıftan başlatırlar ama en sağlıklı bilgiyi okulu arayarak öğrenebilirsin.

Ben sene sonu gecmek istiyorum yani sinif tekrari falan yapmam gerekmez değil mi? Bu arada yardimci oldugunuz icin cok teşekkür ederim.

Geri
Yukarı