10. sınıf öğrencisi TYT'ye başlamalı mı?

Hocam şöyle yapılsa olur mu sizce?
Matematiği halletse. Kitap okumaya da ağırlık verse, paragraf falan çözüp okuma işini de halletse.
Zaten feni derslerde öğrense, günlük tekrarını vs. yapsa normal bir şekilde.
Matematiği hallederse AYT matematiğine baksa. İlerlediği kadar gitse. Ya da çok detaya girmeden öğrense.
Zamanı geldiğinde öğrenirken kolay olur.
Ben böyle bir şey düşünüyorum da.
Dediğiniz gibi yapsa da çok iyi olur. Her gün düzenli çözeceği paragraf ve problemler onu çok iyi bir yere getirecektir. Keşke ben de öyle yapsaydım başından beri.

Dediğiniz gibi yapsa da çok iyi olur. Her gün düzenli çözeceği paragraf ve problemler onu çok iyi bir yere getirecektir. Keşke ben de öyle yapsaydım başından beri.
Hocam paragraf kitabım var fakat paragraf çözmeyi bilmiyorum. Ana fikir yan düşünce ana karakter vs. çok zor geliyor, karıştırıyorum. Problem olarak problem kitabı önerir misiniz? Pek kitap alma taraftarı değilim fakat bir türlü almaya çalışırım.

Hocam paragraf kitabım var fakat paragraf çözmeyi bilmiyorum. Ana fikir yan düşünce ana karakter vs. çok zor geliyor, karıştırıyorum. Problem olarak problem kitabı önerir misiniz? Pek kitap alma taraftarı değilim fakat bir türlü almaya çalışırım.
Kolay paragraf soru bankalarından başla. Hız mesela. Hız yayınları değil, bak kapaı bu şekilde:
10105042501682.jpg

Hocam sınıfımda bir arkadaş vardı. Günde 20 soru falan mı ne çözermiş. Düzenli çözüyor ya. Başarılı olmuştu. Yoksa dersleri kötüydü. LGS için konuşuyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı