10. sınıf geçme gereksinimleri nelerdir?

MaxCaulfield

Hectopat
Daha fazla  
10. sınıfım. 6 ders zayıfım var. Edebiyatta geçiyorum ve genel ortalamam 50'nin üstünde. Sınıftan geçer miyim? 3 dersten kalınca sınıfta kalma mevzusu falan varmış. Bazıları sadece 9.sınıflar için diyor. Çok karışık şeyler söyleniyor. Tam bir bilgisi olan var mı?

3 dersten kalırsanız sınıfta kalırsınız.

O dediğiniz kural sadece 9. sınıflarda geçerli kademeli olarak bütün sınıflara yayılacak siz eski sistemdesiniz. Yani sene sonunda genel ortalamanız(dönem değil) 50'nin üzerinde ise kaç dersten kaldığınız önemli değil, hiçbir dersten sorumluluğa kalmadan üst sınıfa geçersiniz. Sadece edebiyat dersi baraj ders olduğu için o dersten 50'nin altında notunuz varsa edebiyatın sorumluluğuna girmeniz gerekir ki sizin için bu durumda yok. Attığım link sizin yönetmeliğiniz 57. maddeye bakarsanız görürsünüz.

Benim zamanlarımda 2014-2015 falan, genel karne puan ortalaması 50 veya 50 üzeri olmak zorundaydı. 50'nin altında alınca sınıfta kalıyordun.

Şimdi nasıl bilmiyorum.

O dediğiniz kural sadece 9. sınıflarda geçerli kademeli olarak bütün sınıflara yayılacak siz eski sistemdesiniz. Yani sene sonunda genel ortalamanız(dönem değil) 50'nin üzerinde ise kaç dersten kaldığınız önemli değil, hiçbir dersten sorumluluğa kalmadan üst sınıfa geçersiniz. Sadece edebiyat dersi baraj ders olduğu için o dersten 50'nin altında notunuz varsa edebiyatın sorumluluğuna girmeniz gerekir ki sizin için bu durumda yok. Attığım link sizin yönetmeliğiniz 57. maddeye bakarsanız görürsünüz.

Çok sağolun hocam

Bilgi için sağ ol hocam ben yanlış biliyormuşum.

Yeni konular

Geri
Yukarı