10. sınıf öğrencisine tavsiyeleriniz nelerdir?

Ben fen lisesindeyim senin gibi bende 10.sınıfa geçeceğim 9.sınıfta hiçbir şey yapmadım 95 ortalama yaptım ve gerçekten kötü bir seneydi bu seneden itibaren düzenli TYT-AYT'ye çalışmaya başlayacağım sende öyle yapabilir boş vakitlerinde spora gidebilir arkadaşlarınla takılabilir, bilgisayar oynayabilirsin.

Ben fen lisesindeyim senin gibi bende 10.sınıfa geçeceğim 9.sınıfta hiçbir şey yapmadım 95 ortalama yaptım ve gerçekten kötü bir seneydi bu seneden itibaren düzenli TYT-AYT'ye çalışmaya başlayacağım sende öyle yapabilir boş vakitlerinde spora gidebilir arkadaşlarınla takılabilir, bilgisayar oynayabilirsin.

Hocam bence erken. 95 iyi yapmışsınız ben 86 yaptım.

Hocam bence erken. 95 iyi yapmışsınız ben 86 yaptım.

Hocam ne kadar erken o kadar iyi 11.sınıfa geçmeden TYT'yi halletseniz çok rahatlarsınız 11 ve 12 de de tekrar eder refleks haline getirirsiniz.

Yani 10.sınıftan 11'e geçilen yazda AYT yapılır bence de 10.sınıfta TYT'yi bitirip iyi öğrenmek daha önemli.

11'den önce belki 11 konularına bir göz gezdirilebilinir. Ama tyt çalışmanın daha verimli olacağına inanıyorum.

Birde iyi üni için erken başlamak o kadarda önemli değil ben 11'in sonunda 70 üstüne çıkmayı başardım. Şu sıralar 80-85 civarı yapıyorum. Ama elbetteki kafanız rahat olacaktır çalışrısanız.

Tebrikler artık okulun en küçüğü değilsin.
Öncelikle derslerle alakalı şunu söyleyebilirim: 10. sınıfın matematiği ve kimyası zordur bana göre. Moralini bozmak istemem ama Matematik çok zorlayacak bol bol soru tarzı görmek yararına olacak. Kimya da özellikle de KİMYSAL HESAPLAMALAR konusunda 9. sınıf temelin yoksa yalan yok naneyi yedin ama sonrası baya kolay ve rahatça anlarsın. Kalan derslerde yapılır ama ben coğrafyada zorlandım bu sene gerçi ben sayısalda daha iyiyim seni bilemem belki sana kolay gelir.
Onun dışında 10. Sınıfta hiç sınav (YKS) stresi yapma; çok kasma. Şuan 11. sınıfım ve inan bana o 10. sınıf günlerini özlüyorum çünkü son rahat geçireceğin lise yılı kendisi. Yani bu yıl bana kalırsa derslerden yüksek almaya bak ve arkadaşlarınla son kez eğlen. Unutma ki:
ASLA HAYATININ PİŞMANLIĞINI YAPIP KÖTÜ ALIŞKANLIKLARA BAŞLAMA.

Benim 9. sınıfım tamamen pandemiye gitmişti. Hiç bir bilgim yoktu 9la alakalı ama bana en kolay fen dersi kimya gelmişti.
O zaman 10. sınıfta biraz daha rahat edersin kimya da. Mol kavramı denen bir konu var ve 9. sınıf bilgileri kullanılıyor genelde ondan dedim yani yanlış anlama :D Sen yine de matematiğe hazırlıklı ol derim. Matematiği çok seven birisi olmama rağmen 10. sınıfta matematik dersi bitsin diye saniyeler sayıyordum. Ha birde atlamayı unuttum bir detay var: Bu sene okulun en kötü hocaları gelebilir mesela bize tam bu oldu. Tüm bunlara rağmen İnşallah güzel bir 10. sınıf geçirirsin dostum.

Yeni konular

Geri
Yukarı