Çözüldü 10. sınıfım sınıfta kalma ihtimali var mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

SON_PC_BÜKÜCÜ

Hectopat
Daha fazla  
Selam dostlar,
Kafam çok karışık herkes farklı bir şey diyor,9.sınıflara mı değişmiş mi ne sadece ama anlamadım.
Benim 1.dönem ortalamam 52'ydi ve 3 dersten kaldım.
Matematik (31)
Biyoloji (48)
Saç metal kalıpları (40-45 arası bir şeydi) (baraj ders) (meslek dersi)
Okulum yüzde 100 burslu bir okul. 10 senede tek bir öğrenci dahi sınıfta kalmamış ki, eskiden gelen öğrenciler daha kötüydü.
Şimdi ben baraj meslek dersinden kalırsam.
A ortalamayla geçiyorum.
B sorumlu geçiyorum.
C sınıfta kalıyorum.
Arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim, ona göre çalışacağım.

Çözüm
Şimdi hocam ben geçerim rahatlıkla konuda belirttiğim gibi de.
Sorumlu geçmek var mı yani meslek dersi barajmı sayılıyor?

Evet meslek dersinden kaldığın zaman sorumlu geçersin ve her sene o dersi geçmek için sınava girersin dönem sonunda, eğer geçebilirsen dersten muaf olursun. Onun dışında bu dönem geçemedin varsayalım sonraki sene tekrar geçmek için sınava giriyorsun. Ama meslek derslerinin kredisi yüksek olduğu için yüksek tutman sınıfı geçmen için önemli.
Selam dostlar,
Kafam çok karışık herkes farklı bir şey diyor,9.sınıflara mı değişmiş mi ne sadece ama anlamadım.
Benim 1.dönem ortalamam 52'ydi ve 3 dersten kaldım.
Matematik (31)
Biyoloji (48)
Saç metal kalıpları (40-45 arası bir şeydi) (baraj ders) (meslek dersi)
Okulum yüzde 100 burslu bir okul. 10 senede tek bir öğrenci dahi sınıfta kalmamış ki, eskiden gelen öğrenciler daha kötüydü.
Şimdi ben baraj meslek dersinden kalırsam.
A ortalamayla geçiyorum.
B sorumlu geçiyorum.
C sınıfta kalıyorum.
Arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim, ona göre çalışacağım.

Ortalaman 50 üstü olursa geçersin sınıfı diye biliyorum.

Ortalaman 50 üstü olursa geçersin sınıfı diye biliyorum.
Sorumlu derslerinden kalırsan sorumlu geçersin, (bölüm dersleri ve edebiyat diye hatırlıyorum) tabii geçebilmen için ortalaman 50 üzeri olması lazım.
Baraj dersten kalırsanız ancak yıl sonu ortalamanız 50'nin üstündeyse sorumlu geçersiniz.
Şimdi hocam ben geçerim rahatlıkla konuda belirttiğim gibide
sorumlu geçmek varmı yani meslek dersi barajmı sayılıyor?

Şimdi hocam ben geçerim rahatlıkla konuda belirttiğim gibi de.
Sorumlu geçmek var mı yani meslek dersi barajmı sayılıyor?

Evet meslek dersinden kaldığın zaman sorumlu geçersin ve her sene o dersi geçmek için sınava girersin dönem sonunda, eğer geçebilirsen dersten muaf olursun. Onun dışında bu dönem geçemedin varsayalım sonraki sene tekrar geçmek için sınava giriyorsun. Ama meslek derslerinin kredisi yüksek olduğu için yüksek tutman sınıfı geçmen için önemli.

Çözüm

Anladım hocam. O zaman ben şu sınava bir çalışayım hem ortalama hem dersi geçmek hem de öğrenmek için ama çok stresliyim. Ne yapmamı tavsiye edersiniz? Korkudan uyuyamıyorum.

Ayrıca bir derste ilk dönem notunuz her ne olursa olsun ikinci dönem notunuz 70 ve üstü olursa ortalama fark etmeksiniz o dersten başarılı olmuş oluyorsunuz.
Hocam bu ne demek anlamadım ben anlatırmısnız?

Son düzenleyen: Moderatör:
Anladım hocam o zaman ben şu sınava bir çalışayım hem ortalama hem dersi geçmek hem de öğrenmek için ama çok stresliyim ne yapmamı tavsiye edersiniz korkudan uyuyamıyorum.

Ayrıca bir derste ilk dönem notunuz her ne olursa olsun ikinci dönem notunuz 70 ve üstü olursa ortalama fark etmeksiniz o dersten başarılı olmuş oluyorsunuz.
Hocam bu ne demek anlamadım ben anlatırmısnız?

İlk bahsettiğin konuda stres yapmak normal gözüküyor, bende meslek lisesi okuduğum dönemde keyfime göre okula gitmiyordum sonra tabii ki stres yapıyordum. Derslere katıldığın zaman çok da bir şey olmuyor. Eğer sadece yazılı sınav yapıyorlarsa zaten ekstra kolay. Benim dönemimde hem yazılı hem uygulamalı sınav oluyordu. 2.dediğiniz olay yönetmeliğe yeni gelmiş olabilir o konuda bilgim yok ama anladığım kadarıyla ilk dönem 10 bile alsan 2.dönem 70 ve üstü alınca geçiyorsun gibi bir durum olmuş. Tabii ne kadar güvenilir bilemem benim bildiğim 2 dönemin ortalaması 50 olursa geçersin.

Hocam galiba ilk dönem 10 falan alsan bile 2. dönem 70 ve üstü alına geçiyorsun. Ama ne kadar güvenilir bilemem, benim bildiğim 2 dönemin ortalamasının 50 olması lazım.

İlk bahsettiğin konuda stres yapmak normal gözüküyor, bende meslek lisesi okuduğum dönemde keyfime göre okula gitmiyordum sonra tabii ki stres yapıyordum. Derslere katıldığın zaman çok da bir şey olmuyor. Eğer sadece yazılı sınav yapıyorlarsa zaten ekstra kolay. Benim dönemimde hem yazılı hem uygulamalı sınav oluyordu. 2.dediğiniz olay yönetmeliğe yeni gelmiş olabilir o konuda bilgim yok ama anladığım kadarıyla ilk dönem 10 bile alsan 2.dönem 70 ve üstü alınca geçiyorsun gibi bir durum olmuş. Tabii ne kadar güvenilir bilemem benim bildiğim 2 dönemin ortalaması 50 olursa geçersin.
Hocam galiba ilk dönem 10 falan alsan bile 2. dönem 70 ve üstü alına geçiyorsun. Ama ne kadar güvenilir bilemem, benim bildiğim 2 dönemin ortalamasının 50 olması lazım.
doğrumudur hocam?

o zaman ben bir çalışayım ya

başka bilen varmıdır acaba?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı