10. sınıfta açık liseye geçmek mantıklı mıdır?

Merhaba, ben şu an 9. siniftayim. 10. sinifta acik liseye gecmek istiyorum, tabii zorlaştı ama diyanetin kuran kursuna gidince aciga geçiliyormus.

Ben de 10.sinifta aciga gecmek istiyorum. Çünkü okulda dersleri anlamıyorum ve vakit kaybı gibi geliyor, okul ortamını da sevmiyorum zaten. Sizce 10. sinifta aciga gecmek mantikli mi? 11'de tekrar okula dönüceğim, bu kurs sadece 1 yıllık.

Ben de okulda derslere odaklanamıyordum ve anlamıyordum 10.sınıfta açığa geçtiğimde evden çalışmaya başladım ve gerçekten de çok daha verimli oldu. İnsanlar açığa geçince çalışamıyorsun demişler yani bu biraz da sana bağlı eğer iraden varsa örgün eğitimden çok daha fazla verim alırsın.

Ben de okulda derslere odaklanamıyordum ve anlamıyordum 10.sınıfta açığa geçtiğimde evden çalışmaya başladım ve gerçekten de çok daha verimli oldu. İnsanlar açığa geçince çalışamıyorsun demişler yani bu biraz da sana bağlı eğer iraden varsa örgün eğitimden çok daha fazla verim alırsın.

Evet bende çalışırım evden onu ayarlarım ama ben 1 seneligine gecebiliyorum sadece 11 de tekrar okula doncem bu sıkıntı olur diye düşünüyorum.

Evet bende çalışırım evden onu ayarlarım ama ben 1 seneligine gecebiliyorum sadece 11 de tekrar okula doncem bu sıkıntı olur diye düşünüyorum.

Şu an zaten verim alamıyormuşsunuz. Ne kadar açık lise de çalışırsanız kâr bence. Geçmek sizin için daha iyi olur diye düşünüyorum.

Örgün eğitimde dersleri yapamıyorsan açık öğretimde hiç yapamazsın. MESEM'e geçmeyi düşünmeni tavsiye ederim.

Geri
Yukarı