11. sınıfta açık liseye geçmek mantıklı mıdır?

11. sınıf açığa geçmek için harika bir zamandır. Disiplini azar azar başlayıp zamanla arttırarak oturtabilmek için zamanınız oluyor. Zaten çoğu okula göre konuşacak olursak evde 3-4 saatlik çalışmanız okuldaki 10 saate denk oluyor genelde çünkü çok gereksiz ders var ve zaman verimli geçmiyor. Önce konforlu olduğunuz bir zaman ile başlayın 2 saat gibi ve her hafta bunu 1 saat arttırın yani bir hafta boyunca 2 saat ders çalıştın diğer hafta bunu 3 yap. Ders çalışırken yorulduğunuzu fark ettiğinizde bırakmak yerine önünüzdeki materyali hafifletin yani mesela bana paragraf zor geliyor bu yüzden önce paragrafı hallediyorum masa başına oturunca veya paragraf yaparken çok yorulduğumu düşünürsem zevk alabileceğim bir materyal ile değiştiriyorum ve dinlenerek ders çalıştığım için dinledikten hemen sonra hazır hissettiğimde dönüyorum paragrafa.

İyi günler, 10. sınıf öğrencisiyim çok çalışkan değilim takdir almama yettiği için sadece sınav haftalarında çalışıyorum 11. sınıfta açık liseye geçip evden çalışmak 12. sınıfta ise özele gitmeyi düşünüyorum ilk 10 bine girmek istiyorum. 11. sınıfta açık liseye geçmemin artıları ve eksileri nelerdir? Geçersem başarılı olabilir miyim?
Neye karar verdiniz? Bende 11. sınıfa geçiyorum ve açığa geçmeyi düşünüyorum fakat çok kararsızım.

Neye karar verdiniz? Bende 11. sınıfa geçiyorum ve açığa geçmeyi düşünüyorum fakat çok kararsızım.

Bu sene okul + dershane yapacağım. Önümüzdeki sene açığa geçmeyi planlıyorum. Eğer bu sene disiplinli bir çalışma sergileyemezsem belki önümüzdeki sene de örgün öğretime devam edebilirim. Bu sene kendimi deneyeceğim. Bence eğer disiplinli çalıştığımız sürece açığa geçmemizin ya örgün eğitime devam etmemizin bir önemi yok. Bir şekilde istediğimiz sonucu alırız. Ben açığa bu sene geçsem çabuk sıkılabilirdim diye düşünüyorum. Umarım kendin için yararlı bir tercih yaparsın.

Bu sene okul + dershane yapacağım. Önümüzdeki sene açığa geçmeyi planlıyorum. Eğer bu sene disiplinli bir çalışma sergileyemezsem belki önümüzdeki sene de örgün öğretime devam edebilirim. Bu sene kendimi deneyeceğim. Bence eğer disiplinli çalıştığımız sürece açığa geçmemizin ya örgün eğitime devam etmemizin bir önemi yok. Bir şekilde istediğimiz sonucu alırız. Ben açığa bu sene geçsem çabuk sıkılabilirdim diye düşünüyorum. Umarım kendin için yararlı bir tercih yaparsın.
Bende aynısını düşündüm 12. sınıfta açığa geçip dershaneye gideceğim sadece. Bu sene açığa geçip sadece dershane yapmayı düşündüm ama ben çabuk sıkılan biriyim ben de sizin gibi düşündüm. Umarım ikimizde kendimiz için iyi olanı seçmişizdir.

Geri
Yukarı