10. sınıfta kalma nasıl oluyor?

tospikalpy

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam ben şu an 10.sınıftayım ve sınıfta kalma hakkında pek bir şey bilmiyorum. Bu yıl bazı kötü şeyler yasıyorum ve derslere çalışamıyorum. Birkaç kötü dersim var tam olarak sınıfta kalma olayı nasıl olur? İlk 9.sınıflarda kademeli olacak demişlerdi ama bilmiyorum bilen bir arkadaş yardım edebilir mi?

İki dönem ortalaman 50'nin altındaysa direkt kalıyosun. İki dönem ortalaman 50'nin üstünde ama 3 veya 6 (tam hatırlamıyorum) dersten kalırsan gene kalıyosun. İki dönem ortalaman 50'nin üstünde ve edebiyattan geçiyorsan kaldığın ders sayısıda azsa sorumlu geçiyosun. Bende tam bilmiyorum ama böyleydi sanırsam

İki dönem ortalaman 50'nin altındaysa direkt kalıyosun. İki dönem ortalaman 50'nin üstünde ama 3 veya 6 (tam hatırlamıyorum) dersten kalırsan gene kalıyosun. İki dönem ortalaman 50'nin üstünde ve edebiyattan geçiyorsan kaldığın ders sayısıda azsa sorumlu geçiyosun. Bende tam bilmiyorum ama böyleydi sanırsam
Yanlış. Doğrusu attığım tabloda var. @tospikalpy

Sınıf-Geçme-Technopat.jpg

@Blackrawen Hocam teşekkürler bilgilendirdiğiniz için bir tane daha sorum olacaktı simdi benim ilk dönem ortalamam 57 ikinci dönem ortalam kaç olması lazım bir de edebiyattan kalırsanız gecemiyor musunuz benim ilk dönemden kaldıgım dersler var bu dönem onlardan gecersem dersi geçmiş sayılıyor muyum?

@Blackrawen Hocam teşekkürler bilgilendirdiğiniz için bir tane daha sorum olacaktı simdi benim ilk dönem ortalamam 57 ikinci dönem ortalam kaç olması lazım bir de edebiyattan kalırsanız gecemiyor musunuz benim ilk dönemden kaldıgım dersler var bu dönem onlardan gecersem dersi geçmiş sayılıyor muyum?

İkinci dönem ortalaman 43 olması gerekiyor. Edebiyattan kalırsan sorumlu geçersin yıl sonu sorumluluk sınavları oluyor onunla girmen gerekir. Mesela ilk dönem edebiyat ortalaman 40 bu dönem 60 yaparsan geçersin. Gene ikisinin toplamına bakılıyor

Yeni konular

Geri
Yukarı