10. sınıfta kalma nasıl oluyor?

tospikalpy

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam ben şu an 10.sınıftayım ve sınıfta kalma hakkında pek bir şey bilmiyorum. Bu yıl bazı kötü şeyler yasıyorum ve derslere çalışamıyorum. Birkaç kötü dersim var tam olarak sınıfta kalma olayı nasıl olur? İlk 9.sınıflarda kademeli olacak demişlerdi ama bilmiyorum bilen bir arkadaş yardım edebilir mi?

Teşekkürler 1.dönem 48 falan gibi bir şeydi bu dönem düzeltirim inşallah.

Sana tavsiyem ilk dönem biraz derslere aban çünkü daha az konun olacak. 2 dönem havalar ısındığı için insanın çalışası gelmez ve ilk dönem ortalaman 65 falan olursa ikinci dönem çok kasmazsın kendini geçebilir miyim diye

Hocam şu an hemen mantığı anlatıyorum 1.dönem ortalaman 48 diyelim bunu şu an 2.dönemde 52 ortalama yaparsan geçersin sınıfı çünkü iki dönemin ortalaması 50 oluyor eğer 6 dersten fazla zayıfın varsa(dersin ortalaması 50'nin altındaysa) kalırsın. Zaten mantıken 6 dersten kalsan ortalaman 50 olmaz.

O zaman sadece 50 üstü ortalama ve 6 dersten kalmasam geçerim değil mi?

Hocam şu an hemen mantığı anlatıyorum 1.dönem ortalaman 48 diyelim bunu şu an 2.dönemde 52 ortalama yaparsan geçersin sınıfı çünkü iki dönemin ortalaması 50 oluyor eğer 6 dersten fazla zayıfın varsa(dersin ortalaması 50'nin altındaysa) kalırsın. Zaten mantıken 6 dersten kalsan ortalaman 50 olmaz.

Geri
Yukarı