10. sınıfta nakil yapılır mı?

Yine forumda duyduklarıma göre mümkünmüş galiba. Siz yine de bir araştırma yapın isterseniz.

Ben 9. sınıfı meslek lisesinde okudum, teknik bölüm açmadıkları için farklı bir meslek lisesinin teknik bölümüne geçiş yapmak istedim. Bana kontenjan yok gibi cümleler kurdular, daha sonra transkript ile gidince ortalamayı görüp kabul ettiler.

Meslek lisesinden başka bir meslek lisesine geçiş mümkün ve tecrübeledim. Bildiğim kadarıyla ortalamanız iyi olduğu sürece her türlü nakil işlemi yapılabiliyor.(Sadece 9. sınıf sonundan eminim)

Meslek lisesi değilseniz kontejan varsa sorunsuz geçersiniz. Meslek lisesinde AMP-atp bölümlerinden dolayı sıkıntı olur.

Tam anlamadım aslında biraz daha açar mısınız? Şimdi söyle şu an elektrik bölümündeyim okulmu çok sevmedim ve 10. sınıfta muhasebe bölümüne geçmek istiyorum okumda o bölüm olmadığı için bir yandanda okulumu değistireceğim. birde şunu ekliyeyim Elektrik bölümünün teknik bölümündeyim

Son düzenleme:
Hocam kardeşim geçen hafta yaptı. Geçen sene puanıyla tutturamadığı okulu sistem üzerinden sürekli deniyordu. En sonunda denk getirdi ve geçiş yaptı. O da 10. sınıf.

Merhabalar. 10.sınıfta bazı liselerde alan seçimleri olduğu için başka türde bir liseye nakil yapmak problem olabiliyor. Bu durum genellikle meslek liseleri için geçerliyken imam hatip gibi liseler için de geçerli. Fakat, burada bir açık mevcut. Eğer ki 11.sınıfta meslek lisesinden Anadolu lisesine geçmek istiyorsanız, özel liseye geçtikten sonra Anadolu lisesine geçebiliyorsunuz.

Merhabalar. 10.sınıfta bazı liselerde alan seçimleri olduğu için başka türde bir liseye nakil yapmak problem olabiliyor. Bu durum genellikle meslek liseleri için geçerliyken imam hatip gibi liseler için de geçerli. Fakat, burada bir açık mevcut. Eğer ki 11.sınıfta meslek lisesinden Anadolu lisesine geçmek istiyorsanız, özel liseye geçtikten sonra Anadolu lisesine geçebiliyorsunuz.

11 de değil 10 da geçmek istiyorum.

Yukarıdaki arkadaşın kardeşi geçiş yapmış.

Geri
Yukarı