10. sınıfta nasıl ders çalışmalıyım?

Sammy Winchester

Hectopat
Daha fazla  
10. sınıfa geçeceğim, sayısal seçmeyi düşünüyorum. Şu an elimde antrenmanlarla matematik 1 ve 9. sınıf matematik, fizik, edebiyat, kimya test kitapları var, 9. sınıfın ortasında çözerim diye almıştım fakat çözmedim. Antrenmanlarla matematik 1 çözmeye başladım, bu ay 15 günde bitirmeyi planlıyorum. Sonra da bu ay ve 10. sınıfta, elimdeki 9. sınıf test kitaplarını çözeceğim bitene kadar. Bunları yaptıktan sonra ne yapmam lazım? Ben 10. sınıfta TYT çalışmak istiyorum.

@KırAtlıLiberal

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı şeyleri isteyerek başladım kardeşim, bende 10.sınıfa geçtim. Öncellikle antremanlarla matematik 1'i bitir sonra sakın temel bir kitap daha alma vakit kaybedersin hemen kolay-orta arası TYT kaynağına geç, ben "Merhaba TYT" kullanıyorum memnunum, yanında bir de bir tık daha zor sınava denk kaynağım var ikisinde de ilerliyorum. Ben problemleri bitirdikten sonra diğer dersleri de ekleyeceğim 2 kitapta ne kadar ilerlersem. Sana tavsiyem önce antremanlarla matematiği bitir sonra 9.sınıf matematik konularını iyice oturt, günde 10 parargaf çöz. Diğer derslerde bir şey yapmıyorum, onun için tavsiye vermem doğru olmaz. Bence sende okullar açılana matematik kasmalısın, fizik dışında TYT fen ezber.

Aynı şeyleri isteyerek başladım kardeşim, bende 10.sınıfa geçtim. Öncellikle antrenmanlarla matematik 1'i bitir sonra sakın temel bir kitap daha alma vakit kaybedersin hemen kolay-orta arası TYT kaynağına geç, ben "merhaba TYT" kullanıyorum memnunum, yanında bir de bir tık daha zor sınava denk kaynağım var ikisinde de ilerliyorum. Ben problemleri bitirdikten sonra diğer dersleri de ekleyeceğim 2 kitapta ne kadar ilerlersem. Sana tavsiyem önce antrenmanlarla matematiği bitir sonra 9.sınıf matematik konularını iyice oturt, günde 10 parargaf çöz. Diğer derslerde bir şey yapmıyorum, onun için tavsiye vermem doğru olmaz. Bence sende okullar açılana matematik kasmalısın, fizik dışında TYT fen ezber.

10. sınıfa geçince matematik, fizik test kitapları ile TYT paragraf mı çözeyim yani? 10. sınıfta sadece TYT matematik çalışmak mantıklı gelmedi.

10. sınıfta derslerini iyi takip edip boşlama yeter. Çok yüksek bir hedefin yoksa 10. sınıfta başlamana gerek yok. 10. sınıf bitmeden TYT başlayamazsın zaten. Benim sana tavsiyem eğer geometrin kötüyse 0'dan TYT Geometri kitabı alıp geometriyi baştan sona bitir. Bunun haricinde ekstra bir şey çalışmana gerek yok önünde koskocaman 3 yıl var.

10. sınıfa geçince matematik, fizik test kitapları ile TYT paragraf mı çözeyim yani? 10. sınıfta sadece TYT matematik çalışmak mantıklı gelmedi.
Tabi mantıklı değil, ben okullar açılana kadar dedim. Matematiğin yanında günde şimdiden 10 parargaf çözmeye başla bence. TYT demek 9.sınıf ve 10.sınıf demek, Fen derslerine çalışmaya başlayınca 9.sınıf kaynaklarınıda kullanabilirsin, bir de kesinlikle şuan spesifik olarak sosyal'e çalışma, TYT fen, TYT türkçe, TYT mat bitmeden. Aslında çalışa çalışa kendin doğru sistemi buluyorsun yeter ki çalışta.
10. sınıfta derslerini iyi takip edip boşlama yeter. Çok yüksek bir hedefin yoksa 10. sınıfta başlamana gerek yok. 10. sınıf bitmeden TYT başlayamazsın zaten. Benim sana tavsiyem eğer geometrin kötüyse 0'dan TYT Geometri kitabı alıp geometriyi baştan sona bitir. Bunun haricinde ekstra bir şey çalışmana gerek yok önünde koskocaman 3 yıl var.
10.sınıf bitmeden TYT'ye başlayamazmış, çok yanlış şeyler söylemişsiniz, çalışmassa nasıl yöntem belirleyecek? Kervan yolda düzülür.

10. sınıfta her gün problem paragraf çözeceksin diye bir şey yok. Problem paragraf belli bir seviyedeysen bulaşma bile. Eğer çok düşük seviyedeyim dersen 1 problem ve 1 paragraf kitabı alarak arada bir çözebilirsin kendini sıkmadan. Konu eksiği bırakmamaya çalış yeter.

10. sınıfa geçeceğim, sayısal seçmeyi düşünüyorum. Şu an elimde antrenmanlarla matematik 1 ve 9. sınıf matematik, fizik, edebiyat, kimya test kitapları var, 9. sınıfın ortasında çözerim diye almıştım fakat çözmedim. Antrenmanlarla matematik 1 çözmeye başladım, bu ay 15 günde bitirmeyi planlıyorum. Sonra da bu ay ve 10. sınıfta, elimdeki 9. sınıf test kitaplarını çözeceğim bitene kadar. Bunları yaptıktan sonra ne yapmam lazım? Ben 10. sınıfta TYT çalışmak istiyorum.

@KırAtlıLiberal
Ne yaptın dostum?

Yeni konular

Geri
Yukarı