10. sınıfta nasıl TYT çalışmalıyım?

Fatihkorkmaz22

Decapat
Daha fazla  
Şimdi sayısal seçmek istiyorum ama 9. sınıf temellerim çok iyi değil kimya için direkt TYT kimyadan başladım. Fizik için aynısını yapacağım ama matematik nasıl yapmalıyım bilmiyorum. 9. sınıf temelim ortalamanın üstünde direkt 0'dan başlarsam vakit mi kaybederim? Şu anki konuları tekrar ederek mi yapmalıyım? Diğer derslerde nasıl olmalı kafam karışık?

Son düzenleyen: Moderatör:
Şuan 10. sınıfta yapman gereken en iyi şey derslerde hocalarını çok iyi dinlemek. Aslına bakarsan öyle çok çalışmana gerek yok bu sene. Her gün işlediklerinizi tekrar et ve ödevlerini yap. Ekstra canın istiyorsa soru çözebilirsin ama şuan için konu tekrarı daha önemli. Ama yaz geldiği zaman iyi bir çalışma gerektiriyor TYT. Senin yerinde olsam bu sene TYT matematiği (belki Türkçeyi de) baştan iyice bitirirdim yaza kadar. Yazın da fen konularını bitirirdim. Hala vaktin çok vakit kaybetmezsin. Yine de en iyisi rehber öğretmeninden ya da başka öğretmenlerinden de tavsiye almak olacaktır.

Şu an 10. sınıfta yapman gereken en iyi şey derslerde hocalarını çok iyi dinlemek. Aslına bakarsan öyle çok çalışmana gerek yok bu sene. Her gün işlediklerinizi tekrar et ve ödevlerini yap. Ekstra canın istiyorsa soru çözebilirsin ama şu an için konu tekrarı daha önemli. Ama yaz geldiği zaman iyi bir çalışma gerektiriyor TYT. Senin yerinde olsam bu sene TYT matematiği (belki Türkçeyi de) baştan iyice bitirirdim yaza kadar. Yazın da fen konularını bitirirdim. Hala vaktin çok vakit kaybetmezsin. Yine de en iyisi rehber öğretmeninden ya da başka öğretmenlerinden de tavsiye almak olacaktır.

Şu ankimya başladım matematik zaten başlamıştım kimya biraz oturunca fizik başlamayı düşünüyorum sayısal seçersem çok zorlanır mıyım?

Şu an kimya başladım matematik zaten başlamıştım kimya biraz oturunca fizik başlamayı düşünüyorum sayısal seçersem çok zorlanır mıyım?
Alanı istediğin mesleğe göre seçmelisin. Tabi daha yatkın olduğun alanı seçersen daha iyi olur. Çalışma konusunda da konu çalışırken bir yandan TYT denemelerine başlayabilirsin, genel veya branş olabilir. Bu arada sayısal seçeceksen de şu ana kadar öğrendiğin ve bu sene öğreneceğin diğer derslerden de sorumlusun. Seçtiğin alana göre AYT sınavında 11-12. sınıflarda öğrendiklerinden sorumlu olacaksın. Tabi daha sınava girmene seneler var sistem aynı kalmayabilir.

Alanı istediğin mesleğe göre seçmelisin. Tabi daha yatkın olduğun alanı seçersen daha iyi olur. Çalışma konusunda da konu çalışırken bir yandan TYT denemelerine başlayabilirsin, genel veya branş olabilir. Bu arada sayısal seçeceksen de şu ana kadar öğrendiğin ve bu sene öğreneceğin diğer derslerden de sorumlusun. Seçtiğin alana göre AYT sınavında 11-12. sınıflarda öğrendiklerinden sorumlu olacaksın. Tabi daha sınava girmene seneler var sistem aynı kalmayabilir.
meslek seçmedim seçemiyorum ya istediğim bir şey yok şuan

Geri
Yukarı