10. sınıfta TYT'ye nasıl çalışılmalı?

Opel Astra G

Hectopat
Yer
Ardahan
Velasıl direkt konuya girelim. Daha önümde 2.5 sene var hala sınav konusunda tedirginim. Sayısal alanı seçtim çevremdekiler okuyup da ne yapacaksın? Falan düşünceleri var. Artık sıkıldım kendimi batı klasiklerine soru bankasına vermeye çalıştım. Program ile devam etmeye çalışıyorum zamanlarım çakışmazsa eğer kullanıyorum. TYT denemelerim 375-390 arası gidiyor daha da 430 kadar çıkabilirim. Yıldız teknik makine mühendisliği var şu an kafamda idealimde o bu konuda gerçekten tecrübesi olan hocalarım yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Kısaca ne yapayım bir taraftan TYT'ye başladım bir taraftan ana dersler kafam karmakarışık.

Son düzenleyen: Moderatör:
Velasıl direkt konuya girelim. Daha önümde 2.5 sene var hala sınav konusunda tedirginim. Sayısal alanı seçtim çevremdekiler okuyup da ne yapacaksın? Falan düşünceleri var. Artık sıkıldım kendimi batı klasiklerine soru bankasına vermeye çalıştım. Program ile devam etmeye çalışıyorum zamanlarım çakışmazsa eğer kullanıyorum. TYT denemelerim 375-390 arası gidiyor daha da 430 kadar çıkabilirim. Yıldız teknik makine mühendisliği var şu an kafamda idealimde o bu konuda gerçekten tecrübesi olan hocalarım yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Kısaca ne yapayım bir taraftan TYT'ye başladım bir taraftan ana dersler kafam karmakarışık.

Eğer daha 10. sınıfta 430'a kadar çıkıyorsan TYT de. Kendini bozmazsan iyi bir sınav notu alman garanti diyebilirim. 10. sınıf bitince yazın komple tekrarla beraber denemelere yoğunlaş. Eğer 10. sınıf yazında TYT'yi komple halledersen geriye kalan işin kolay zaten. 2 sene matematik ve fene çalışsan düzenli olarak. Rahat şekilde yaparsın. Tahminimce ortalamanda yüksektir OBP puanını biraz daha Boost'lar bu sayede.

O çevrenizdeki sesleri umursamayacaksınız, başka yapacak bir şey yok. Derslerinize odaklanın ve önünüzde iki sene gibi bir süre var. İyi bir üniversite kazanmak için oldukça yeterli bir süre, o iki sene içerisinde çok şey yaparsınız.

11. sınıf olarak sana vereceğim yegane tavsiye KİTAP OKU. Evet, anlayarak, odaklanarak, konsantre olarak oku. Gerekirse bir sayfayı 50 kere oku kafana kazınsın. Öğrenmekten öte unutmamak gerekir. Kitap okuyunca bilgiler 2 3 ayda çoğu unutuluyor. Tavsiyem okuyup anlamada ve öğrenmeyi öğrenmekte kendini geliştir. Ezber yapma. Konuları iyice öğren. Fonksiyonları bilmeden en zor soruyu çözemezsin. Fonksiyon nedir i güzelce öğren. Tavsiyem öncelikle TYT matematiği iyice hallet. Deneme çöz unutmamak için al bir tane branş denemesi ve adamakıllı çöz. Program mevzusuna gelince abi yapma program falan yarınımız belli değil. Belki sen polinomları 3 haftada bitireceksin ama programda 1 hafta diyor üstünkörü geçmektense iyice ama iyice çok iyi şekilde öğren ve asla tekrar etmeden geçme. Tekrar etmezsen unutursun. İlişki kur, unutma. Düşünmeden otomatikman gelmeli aklına. Konuyu iyice anlarsan yüzde 100 öğrenirsen mantığıyla zaten çözemeyeceğin soru kalmaz. TYT Fen i ise 11 ile bağlantılı konuları var. Sana önerim Fizik dersini mükemmel şekilde öğrenmen. Bak hızlıca bitirme kaplumbağa tavşanı her zaman geçer. Asla durma ama mola ver. Hesap yapılmaz hedefin varsa hesap giriyorsa işin içine o iş iş değil zorunluluktur. Kalpten istemelisiniz. 3'ün 5'in hesabı olmamalıdır. Kalp isterse ayaklar otomatikman gider. Atatürk ne diyor "Umutsuz durumlar yoktur. Umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu kaybetmedim " diyor. İnancını asla kaybetmemelisin. Yapamam diye düşünürsen yapamazsın. Çok çalışma verimli çalış diyenlere de bakma bazen olacak 3 4 saat çalışma ile 12 saat çalışmalık işi yapacaksın bazen de 15 saat çalışsan 3 4 saat gibi geçecek. Sana önerim kendine odaklan, hedefin şu an olsun. Şu anı en iyi şekilde değerlendir. Hedefin öğrenmek olsun. Başaracağım ile başlayan asla başarısız olmaz. Hakkını ver ve hedefin seni kazanır inşallah. Başarılar dilerim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Konulara hakimsen tonguç kampüs gibi vs YouTube kanalları Full tekrar videoları çekiyor 3, 4 saat falan sanırım onları izleyip bol bol deneme ve test çözmen. Eksik olduğun konulara yoğunlaş bol bol kitap oku.

Örnek olarak.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı