100.000 TL'ye madencilik sistemi önerisi

Xanthe#

Hectopat
Merhaba, önümüzdeki çeyrek içerisinde 100.000 TL ile bir sistem kurmayı düşünüyorum. Hashrate ve kazanç konusunda çoğu site birbiriyle farklı veriler söylüyor. Bu bütçeyle 500-600 MH/s kazım değerine yakın bir sistem kurmam mümkün mü? Hangi kartları almalıyım? 3000 serisi düşünüyorum şimdilik. Tecrübesi ve konu hakkında bilgi sahibi olan arkadaşlarım yardımcı olursa sevinirim.
Teşekkürler.

100.000TL'ye 3 adet RTX 3090 alabilirsiniz, 375MH/s yapar. Bunun yerine, tanesi 5.000TL'den 20 adet RX 580 alabilirseniz, hiç overclock yapmadan tanesi 25MH/s desek 500MH/s yapar. Mümkün, ama kolay değil diyelim.

Yapılabilir, ancak şöyle bir sorun var:

Ekran kartı fiyatları düşerse bütün mining yapan insanlar ekran kartlarına abanıp, daha fazla kart alırlar. Bu olmadan fiyatların düşmesi için, kripto paraların değer kaybetmesi gerekli. Kripto paralar değer kaybederse de sizin 100.000TL gibi bir miktar yatırım yapmanıza gerek kalmaz, değil mi?

Yani şöyle, bir risk alıyorsunuz bu durumda. Tam bir tavsiye veremiyorum o yüzden.

Peki stoklar düzeldiği zaman önümüzdeki dönem muhtemel kart fiyatlarını göze aldığımızda yapılabilir mi
8 tane RTX 3080 alabilirsiniz düzelirse eğer. Bu da 720 MH eder. Tabii UV yaparak 800 MH civarına kadar çekebilirsiniz.

Kart almak herkesin hakkı. İsteyen mining için kullanır isteyen oyun için. Firmalara sitem edin, miningcilere değil.

Geri
Yukarı