100-120 TL Wireless Adaptör Önerisi

Krallar 123

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba yakında bir PC toplayacağım ve modem yan odada 2- 3 metre var modemle aramda. Toplayacağım PC ile oyun oynayacağım. Kablosuz adaptör kullanırsan çok ping olur diyorla. R kablolu bir şekilde nasıl bağlayacağım, veya kablosuz Wireless adaptör öneriniz var mıdır? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler. 😃

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba yakında bir PC toplayacağım ve modem yan odada 2- 3 metre var modemle aramda. Toplayacağım PC ile oyun oynayacağım. Kablosuz adaptör kullanırsan çok ping olur diyorla. R kablolu bir şekilde nasıl bağlayacağım, veya kablosuz Wireless adaptör öneriniz var mıdır? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler. 😃
Buna bakabilirsin.

Doğru diyorlar aslında. Kablolu olarak bağlanarak daha iyi hız alabilirsiniz. Modemin arkasında 4 adet çıkış var yani 4 tane PC başlayabilirsiniz. Birinden kablo çekeceksiniz bilgisayarınıza. Öyle bir imkanın yoksa tabii ki Wireless alacaksın.

Powerline adaptörleri de inceleyebilirsiniz. Ev tesisatınız yeniyse aynen kablolu gibi elektrik hattı üzerinden bağlantı kurabilirsiniz. Şahsen ben öyle kullanıyorum.

Önce ping olup olmadığını dene sonra alırsın şahsen 2-3 metreden çok fazla ping olacağını düşünmüyorum.

Bunu kullanıyorum özel olarak sormak istediğin bir şey varsa sorabilirsin. Modemle aramda 7-8 metre var gayet güzel çekiyor.

Bu adaptörlerden kullandım. İndirmede ya da bir şey izlerken sıkıntı olmuyor da oyunlarda ping ve loss çoktu.(kasa duvarın dibinde sayılır ve modeme uzaklık 2.5m civarında arada 1 duvar var sadece.)Sonrasında kablo çektim ve oldukça rahatladım.

Bu adaptörlerden kullandım. İndirmede ya da bir şey izlerken sıkıntı olmuyor da oyunlarda ping ve loss çoktu.(kasa duvarın dibinde sayılır ve modeme uzaklık 2.5m civarında arada 1 duvar var sadece.)Sonrasında kablo çektim ve oldukça rahatladım.

Bazen oyunlarda ping sapıtabiliyor, haklısınız.

Ping sorununu minimize etmek istiyorsanız PCIe bir adaptör alın. Benim önerim bütçe arttırıp 5GHz desteği sunan bir PCIe adaptör almanız. Ortalama 300TL fiyatlarında. :)

Geri
Yukarı