100-200 TL İşlemci için soğutucu tavsiyesi

Canbaskan

Centipat
Konuya hiç uzatmadan giriyorum. Fiyat araligim 100-200 ve fiyat performans 2 adet islemci buldum ve bunlar hakkında önerinize ve baska sogutucu onerilerinizi dinlemek istiyorum. Bu arada sistem masanın üzerine kurulu kasa kullanmıyorum. Sizce 12cm X2 6 bakır borulu soğutucu mu?
12cm x2 6 bakır borulu sogutucu
Yoksa 9cm X3 6 bakır borulu soğutucu mu?
9cm x3 6 bakır borulu sogutucu
Sesli veya sessiz çalısmasi önemli değil sağlam soğutsun yeter.
Düşüncelerinizi ve önerilerimizi bekliyorum, teşekkürler.

Son düzenleme:
Dark Freezer X94 fiyatına göre iyi bir soğutucu. Intel i5 9600KF işlemci için tercih ettim

Konuya hiç uzatmadan giriyorum. Fiyat araligim 100-200 ve fiyat performans 2 adet islemci buldum ve bunlar hakkında önerinize ve baska sogutucu onerilerinizi dinlemek istiyorum. Bu arada sistem masanın üzerine kurulu kasa kullanmıyorum. Sizce 12cm X2 6 bakır borulu soğutucu mu?
Sesli veya sessiz çalısmasi önemli değil sağlam soğutsun yeter.

0 Thermaltake UX100 öneririm gayet memnunum.
Aynısını 9600KF için kullanıyorum CS GO bilirsin işlemciye binen bir oyun 60 dereceyi geçmiyor.

Konuya hiç uzatmadan giriyorum. Fiyat araligim 100-200 ve fiyat performans 2 adet islemci buldum ve bunlar hakkında önerinize ve baska sogutucu onerilerinizi dinlemek istiyorum. Sizce 12cm X2 6 bakır borulu soğutucu mu?
Dark Freezer X94 fiyatına göre iyi bir soğutucu. Intel i5 9600KF işlemci için tercih ettim
örnek olarak koyduğum ürünler hakkında ne düşünüyosunuz ?
Aynısını 9600KF için kullanıyorum CS GO bilirsin işlemciye binen bir oyun 60 dereceyi geçmiyor.

Bu işlemci bana biraz zayıf geldi çünkü sistemim. RX570 +Nitro 4 GB ekran kartinin yaninda AMD Athlon X4 860K var ve darboğaz yapacak onun için güçlü bir soğutucu tavsiyesi verirseniz memnun olurum.

i5 9600KF ve 1660S sistem toplama - Technopat Sosyal hocam şaka gibi ancak bende intel i5 9600kf kullanacağım (henüz toplanmadı) ben tercihimi dark'tan ana kullandım

Bu işlemci bana biraz zayıf geldi çünkü sistemim. RX570 +Nitro 4 GB ekran kartinin yaninda AMD Athlon X4 860K var ve darboğaz yapacak onun için güçlü bir soğutucu tavsiyesi verirseniz memnun olurum.
dostum her fanın kendine ait TDP değerleri var. kendi kullandığın işlemcinin TDP değerine bakarak alman lazım. Mesela sana dediğim dark soğutucunun TDP değeri 120w işlemcinin TDP değeri 90 civarlarındaysa alabilirsin ancak 90w'ın üstüne çıktığında sıkıntı başlayabilir. Bununla ilgili tekonbiyotik inceleme yapmıştı onu izleyebilirsin.

i5 9600KF ve 1660S sistem toplama - Technopat Sosyal hocam şaka gibi ancak bende Intel i5 9600KF kullanacağım (henüz toplanmadı) ben tercihimi Dark'tan ana kullandım.

Dostum her fanın kendine ait TDP değerleri var. Kendi kullandığın işlemcinin TDP değerine bakarak alman lazım. Mesela sana dediğim Dark soğutucunun TDP değeri 120W işlemcinin TDP değeri 90 civarlarındaysa alabilirsin ancak 90W'ın üstüne çıktığında sıkıntı başlayabilir. Bununla ilgili tekonbiyotik inceleme yapmıştı onu izleyebilirsin.

Koyduğum 2 arasında kaldım, hangisi daha verimli soğutur?
i5 9600KF ve 1660S sistem toplama - Technopat Sosyal hocam şaka gibi ancak bende intel i5 9600kf kullanacağım (henüz toplanmadı) ben tercihimi dark'tan ana kullandım

dostum her fanın kendine ait TDP değerleri var. kendi kullandığın işlemcinin TDP değerine bakarak alman lazım. Mesela sana dediğim dark soğutucunun TDP değeri 120w işlemcinin TDP değeri 90 civarlarındaysa alabilirsin ancak 90w'ın üstüne çıktığında sıkıntı başlayabilir. Bununla ilgili tekonbiyotik inceleme yapmıştı onu izleyebilirsin.
Brocum sıkıntı orda işte. İşlemci soğutucu hakkında herhangi bi tdp değeri yazmadiği için bilir kişilere danışmak istemiştim. İslemcim 95w fakat darboğaz yapacağı için güçlü bi soğutucu tavsiyesi veya koyduğum 2 ürün arasında hangisi daha iyidir diye sormak istedim.

Tabikide stok soğutucu hocam. Baksana şu işlemci değerlerine. Daha 1. dakkada ne kadar düşük değer bunlar dimi. O AMD fırın diyen arkadaşlar nerede ? i5 9400f işlemci 1. dakkada 100 dereceye son sürat koşarken programı kapattım. Şaka bir yana Mağazalar açılınca Xigmatek Windpower 1266 alacam. Bunu öneririm. 1 aydır araştıryorum çok öven var nette. Umarım benim bu problemimide geçirir.

Fırın.png

Tabikide stok soğutucu hocam. Baksana şu işlemci değerlerine. Daha 1. dakkada ne kadar düşük değer bunlar dimi. O AMD fırın diyen arkadaşlar nerede ? i5 9400f işlemci 1. dakkada 100 dereceye son sürat koşarken programı kapattım. Şaka bir yana Mağazalar açılınca Xigmatek Windpower 1266 alacam. Bunu öneririm. 1 aydır araştıryorum çok öven var nette. Umarım benim bu problemimide geçirir.

Eki Görüntüle 548303
hocam zaten intelin stok soğutucusu ölü. Buna kimse karşı gelmeyecektir. Ayrıca termal macununu değiştirmenizi öneririm kalite termal macun ile 5-10 derece aşağıya çekebilirsiniz

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı