100-250 TL arası F/P mouse önerileri

Bütçe
100-250
O mouse en az 200TL ve bütçemi aşıyor 20TL'de olsa. Çünkü yanında Corsair HS35+mouse pad+bisiklet kilidi alacağım için daha fazla para vermek istemiyorum benim cebimden çıkacak çünkü. 100 IPS olması gram umrumda değil çünkü kullandığım mouse 10 yıllık ve büyük ihtimal 10 IPS falandır yani. Beni idare etsin yeter e-sporcu değilim sonuçta. Ayriyeten Corsair'in mouseunu test edemedim ama TUF m3'ü test ettim ve elime G402 kadar iyi oturmasada genede iyi bir şekilde oturdu.

Hocam ben yine de önerimi yapayım. 179 TL'ye İtopya'da indirimde şu an. ASUS TUF M3'e göre sensörü yaklaşık iki buçuk kat daha iyi

Corsair Harpoon RGB Pro FPS/MOBA Gaming Mouse | ITOPYA

Sensör farkı olursa ne olur? Yani nasıl fark edebilirim onu gözümle?

Vallaha ben de pek bilmiyorum onu ama IPS değerinin yüksek olması daha iyidir. Şöyle bir açıklama yapılmış IPS hakkında. Bir oyuncu faresinin en önemli verisidir. Anlamı; "ınches per second" yani saniyede ki inç sayısı veya miktarı. Mouseda ki sensörün hareketi doğru bir şekilde izleyebileceği maksimum hızdır. Özellikle hızlı refleks hareketlerinde ki mouseda ki sallantıların temel nedeni bu değerin 100'ün altında olmasıdır. Bütçeniz varsa 150-200IPS ve üstü bir mouse almakta fayda var.

Yeni konular

Geri
Yukarı