100-300TL Arası Yazıcı Önerisi

Nameless44

Kilopat
Daha fazla  
100-300tl arası yazıcı aramaktayım bütçeyi esnetebilirim ama mümkün oldukça az harcamak istiyorum. Aşırı miktarda siyah beyaz baskı yapacağım.
Üniversitedeki slayt şeklindeki notları basmak için yani ayda 200-300 baskıyı geçer yılda 10.000 baskıya kadar yolu var.

Beklentim mümkünse uzun süre dayanan zor biten kartuşu, toneri, mürekkebi olsun. Değiştirmesi ucuz olsun veya da evde doldurabileceğim dolumu kolay olsun.
Kartuşu, toneri, mürekkebi zor bitip ucuz fiyata değiştirebileceğim bir şey olsun.

Tarayıcı, fotokopi veya renkli baskı özelliği mutlaka olsun demiyorum ama olsa tabiki daha iyi olur. Ama dediğim gibi ilk beklentim çok baskıya dayanabilmesi. Cihazı Mac Os X ve Windows 10 da kullanacağım duruma ios, android kullanabilirim driver sorunları olmasın.

Kartuş baskı sayısı çok olsun fazla dayansın demiştim ancak bu üründe siyah 360 renkli 200 baskı dayanıyor. Maksimum 2 ayda bir kartuş değiştirmemde sıkıntı olur anlayacağınız üzere. Bende biliyordum direk ürünlere bakmayı ancak asıl aradığım baskı ömrü çok olan bir model.

Tamam. O özelliklere bakmamışım. Pardon.

Lazer yazıcılara bakın. Ricoh SP111 uygun fiyatlı güzel bir yazıcı ayrıca tonerde chip yoktur.
Tonerini kendim değiştirip dolum yapabilir miyim? Bir forumda ki yorumda bi yazıcıda enjektör gibi birşeyle kendimizin mürekkep doldurabileceğimizi okudum. Bulunduğum ilde toner dolduracak bir yer bilmediğimden tek çözümüm toner ve kartuşu mağaza yada internetten almak.

N11'den Brother-HL1211W modelini sipariş ettim 228TL'idi ramazan kampanyasından 20 tl indirimle 209TL'ye aldım. Yakında elimde olur, Canon LBP 6030w ile bunun arasında kaldım. Bunu tercih etme nedenim toner doldurması evde yapabileceğim kadar kolaydı. Elime ulaşınca daha iyi yorum yapabilirim.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı