Psikiyatri muayenesi öğretmenliğe engel mi?

Evet farkindayim fakat ileriki hayatimi etkileyecek bir sorunda simdiden ciksin istemiyorum zaten ders calismakta cok zorlaniyorum odaklanmak imkansizlasiyor bir de istedigim bölümü ya da meslegi yapamayicagimi fark edersem o siyriklari kafamdan biraz daha asagi da atabilirim

Hocam kesinlikle tedavi olmadan öğretmenlik yapmanızı tavsiye etmiyorum. Bu psikolojideki insanın neler yapabileceğini düşünmek bile istemiyorum. Öğretmen olamazsam sıyrıkları aşağı atarımda ne demek? Ailenize bu durumu söyleyin anlatın. Önemli olan sizsiniz meslek elbet bulunur.

Psikolojik sağlık toplumumuzun sandığının aksine geri plana atılacak bir şey değil. Söylediklerinize bakılırsa kesinlikle muayene olmaya ihtiyacınız var. Yalan söylemeyin, teşhisten korkmayın, eksik bilgi vermeyin. Memuriyet için sorun çıkarabilir fakat özelde çalışacaksanız bir sorun olmaz.
devlet memurlugu daha saglam diye bi kani yerlesmis icime ailemden empoze edilen o yuzden ozel sektoru ihtimal olarak gorsemde temeli daha saglam bir meslegi kazanamiycaksan hic kazanma daha iyi seklinde dusunmekten kendimi alikoyamuyorum

devlet memurlugu daha saglam diye bi kani yerlesmis icime ailemden empoze edilen o yuzden ozel sektoru ihtimal olarak gorsemde temeli daha saglam bir meslegi kazanamiycaksan hic kazanma daha iyi seklinde dusunmekten kendimi alikoyamuyorum
Devlet memurluğu eskisi gibi değil malesef. Ne kadar ortalama yaşam gereksinimleri için yeterli görülse bile hâlâ yetersiz. Ve memurluğa girdiğiniz gibi gelişiminiz duruyor, düzgün bir özel sektörle devlet memurluğu karşılaştırılamaz bile. Ortam,potansiyel ve kendinizi geliştirebilme olanağı bile yeter. Tabii ki hayat olanakları da bu seçimlerde önemli. Aileden kopup sıfırdan başlayacaksanız memuriyet bir insanın ayaklarının üstünde durmasının başlangıcını iyi sağlıyor. Özel sektörde gelişiminiz size bağlı, biraz daha emekle oluyor.

Hocam kesinlikle tedavi olmadan öğretmenlik yapmanızı tavsiye etmiyorum. Bu psikolojideki insanın neler yapabileceğini düşünmek bile istemiyorum. Öğretmen olamazsam sıyrıkları aşağı atarımda ne demek? Ailenize bu durumu söyleyin anlatın. Önemli olan sizsiniz meslek elbet bulunur.
ailem köylu olarak yetismis; yani onlari da asagilamak istemiyorum ama biraz da cahil olduklarindan soyle bi kafa yapisina sahipler: yav cok sukur elin var ayagin var ne depresyonu ne hali yav iyisin iyisin bisi olmaz sana. kaldi ki gelirimiz de oyle cok yuksek degil zaten. doktor orda ozel terapiye git derse gondermez kimse beni

ailem köylu olarak yetismis; yani onlari da asagilamak istemiyorum ama biraz da cahil olduklarindan soyle bi kafa yapisina sahipler: yav cok sukur elin var ayagin var ne depresyonu ne hali yav iyisin iyisin bisi olmaz sana. kaldi ki gelirimiz de oyle cok yuksek degil zaten. doktor orda ozel terapiye git derse gondermez kimse beni
Yine de aileni hor görme nasıl olsa toplumumuzun %80inin ailesi bu şekil yetişmiş,yerleşmiş. Yorumlarına da kulak asma yeter. Onların zamanında her psikiyatriye gidene deli demek yerine tedavi gerekenler tedavi olsaydı bu toplum bu halde olmazdı. 😁

Yeni konular

Geri
Yukarı