%100 CPU kullanımı

süleyman88

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Karadeniz
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. 2 yıl kadar olmadı kingspec marka bir SSD aldım. HDD'den geçiş yapmıştım ve oldukça iyiydi. Sonrasında yavaş yavaş SSD verimi azaldı. Windows 10 güncellemesinden kaynaklandığını sandığım bir 100 CPU sorunu çıktı. Görev yöneticisini açında 100 gözüküyor, birkaç saniye sonra azalıyor CPU ama özellikle oyunlarda aşırı ısınıyor laptop ve zaman zaman da laptoptan ses geliyor(bilgisayar çalıştıgında kasadan gelen ses gibi) şimdi yeni bir SSD aldım taktım. Windows 10 yükledim, UEFI ile ve aynı sorun devam ediyor. Sizce sorun ne? Bilgisi olan var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba. 2 yıl kadar olmadı kingspec marka bir SSD aldım. HDD'den geçiş yapmıştım ve oldukça iyiydi. Sonrasında yavaş yavaş SSD verimi azaldı. Windows 10 güncellemesinden kaynaklandığını sandığım bir 100 CPU sorunu çıktı. Görev yöneticisini açında 100 gözüküyor, birkaç saniye sonra azalıyor CPU ama özellikle oyunlarda aşırı ısınıyor laptop ve zaman zaman da laptoptan ses geliyor(bilgisayar çalıştıgında kasadan gelen ses gibi) şimdi yeni bir SSD aldım taktım. Windows 10 yükledim, UEFI ile ve aynı sorun devam ediyor. Sizce sorun ne? Bilgisi olan var mı?

Hocam çoğu kişi yaşar bu durumu görev yöneticisini açınca birden yükselir sonra düşer bu normal.

Öncelikle termal macun kullanmadım diye hatırlıyorum. Asus x556uf modeli bir laptopum var fanım yok. Laptop bazen sıfır sesle çalışıyor ki olması gereken bu ama şuan da mesela kasadan ses geliyor ve 100 cpu durumu yaklaşık 6-7 aydır var para topladım ssd aldım düzelir diye olmadı. Macun ve fan bu durumu düzeltir mi ?

Öncelikle termal macun kullanmadım diye hatırlıyorum. ASUS X556UF modeli bir laptopum var fanım yok. Laptop bazen sıfır sesle çalışıyor ki olması gereken bu ama şu an da mesela kasadan ses geliyor ve 100 CPU durumu yaklaşık 6-7 aydır var para topladım SSD aldım düzelir diye olmadı. Macun ve fan bu durumu düzeltir mi?

Hocam çok saçma SSD ile nasıl düzelsin kardeşim sen termal macunu ve fanı al düzelmezse de olur bunlar önemli SSD çok önemli değil.

Eyvallah hocam düşüncelerin için yalnız bunlar olur dedin ya ona pek anlam veremedim. 5 yıldır kullanıyorum bu laptopu daha önce böyle bir sorunla karşılaşmamıştım.

Eyvallah hocam düşüncelerin için yalnız bunlar olur dedin ya ona pek anlam veremedim. 5 yıldır kullanıyorum bu laptopu daha önce böyle bir sorunla karşılaşmamıştım.

Boştayken sürekli %100 olması sıkıntılı orada Windows ölçmek için işlemci ve RAM'ı kullandığı için ilk başta yüksek gösterir sonra normal e döner.

Ve eğer dert edeceksen hocam MSI Afterburner kullan oyunda CPU kullanımı GPU kullanımı RAM kullanımı CPU derecesi ve GPU derecesine bakabilirsin.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı