%100 CPU kullanımı

zizaikab36

Hectopat
Daha fazla  
1- Merhaba, masaüstünde (hiçbir şey çalışmıyoken) görev yöneticisini açtığımda CPU birden %100 oluyor ve hızlıca %10'lara düşüyor. Bunun sebebi nedir?

2- Bir oyuna giriyorum FiveM veya Valorant gibi CPU normalde baktığım değerlere göre %50 %60 falan kullanması lazım (hadi FiveM'de %70 olsun ) fakat bu değerlerin üstünde oluyor. Valorant'ta %100 %90 falan oluyor kaynak izleyicisini açıyorum ama sıkıntılı bir şey göremiyorum. Bunun sebebi nedir?

Dosya Ekleri

• Ekran_Goruntusu_509.png
    Ekran_Goruntusu_509.png
    656,2 KB · Görüntüleme: 85
Sistemde bir zararlı olabilir. Sistemi Kaspersky ve sonrasında da Malwarebytes ile taratır mısınız? Tabii sen normal değil ve eskiden böyle değildi dediğin için bunu diyorum.

Yanlış bilgi
1- merhaba, masaüstünde (hiçbir şey çalışmıyoken) görev yöneticisini açtığımda CPU birden %100 oluyor ve hızlıca %10'lara düşüyor. Bunun sebebi nedir?

2- bir oyuna giriyorum FiveM veya Valorant gibi CPU normalde baktığım değerlere göre %50 %60 falan kullanması lazım (hadi FiveM'de %70 olsun ) fakat bu değerlerin üstünde oluyor. Valorant'ta %100 %90 falan oluyor kaynak izleyicisini açıyorum ama sıkıntılı bir şey göremiyorum. Bunun sebebi nedir?

1. Görev yöneticisi açıldığında her zaman %100 olur.
2. Valorant gibi oyunlar bildiğim kadarıyla işlemci tüketen oyunlardır o yüzden yüksekdir aynı şekilde FiveM.

Artı -3 Eksi
1- merhaba, masaüstünde (hiçbir şey çalışmıyoken) görev yöneticisini açtığımda CPU birden %100 oluyor ve hızlıca %10'lara düşüyor. Bunun sebebi nedir?

2- bir oyuna giriyorum FiveM veya Valorant gibi CPU normalde baktığım değerlere göre %50 %60 falan kullanması lazım (hadi FiveM'de %70 olsun ) fakat bu değerlerin üstünde oluyor. Valorant'ta %100 %90 falan oluyor kaynak izleyicisini açıyorum ama sıkıntılı bir şey göremiyorum. Bunun sebebi nedir?

Bende de aynı şey vardı görev yöneticisini açınca %100 olup sonradan düşüyor ben yaklaşık 1 senedir kullanıyorum bir sıkıntı olmadı oyun performansına zararı yoksa öyle kalabilir.

Benim de sanırım bilgisayarı aldığımdan beri öyle. Açtığım an anlık yüzde yüz oluyor sonrasında normal olması gereken değere düşüyor, normal bir şey olsa gerek diye düşünüyorum. Eğer bizim gibi yaşayan varsa bu anlık olayı bence normal diyebiliriz :D

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı