%100 Disk Sorunu windows 8.1

Ben bu sorunu genelde sorunlu disk olan sistemlerde gördüm. HD Tune 5.50 ile Health kısmına bir bakın.

Bunuda deneyeceğim Anti - Malware taraması bitsin raporu ekledikten sonra bu tavsiyeni uygulayacağım.

Şunuda söylememe izin verin, mcafee kendini ne zaman güncellemeye kalksa pc %100 diskle kitleniyor. Şuanda sistemimde.

Google Chrome Yüklü değil
Windows Search özelliği kapalı
AVG kaldırılmış durumda
Mcafee antivirüs plus kaldırılmış durumda ve %100 disk sorunu sona ermiş durumda. i7-4702 ve 8GB ramın performasını son sürat yaşıyorum.

Ama bu konunun çözümlenmesi amacıyla bu konunun üzerinde duracağım. Çünkü ciddi anlamda bu sıkıntıyı yaşayan kullanıcılar var ve net bir çözüm yok.

Aynı zamanda Recep usta, hdd bozulmuş ise SDD almak için belirgin bir sebebim olacak. Fakat emin olmamız lazım.

PC güvenliği için Avastı kurdum, fakat güncellemelerini ve windowsun güncellemelerini kapatmak durumunda kaldım.

Şu anda pcdeki sorunun sıkıntısı şu ki, ne zaman güncelleme alırsa %100 diske ulaşıyorum. Bu neden oluyor olabilir? Bu konunun üzerine yoğunlaşabilir miyiz?

PC'de herhangi bir program güncelleme olunca disk %100 diske ulaşıyor.

Görev Yöneticis.png

Tüm güncellemeler kapalı konumda iken. Ne yazıkki malware taramasını sonuçlandıramıyorum. Çünkü bitmiyor. Recep Baltaş ustamın önerisini deneyeceğim bugün.

Son düzenleyen: Moderatör:

Konuda zaten bu özelliği kapattığımı belirttim.

PC ne zaman güncelleme yaparsa %100 ile kilitleniyor. Tüm güncellemeleri kapadım, gece skype güncelleme attı kendine yine kitlendi bilgisayar.

Ben bu sorunu genelde sorunlu disk olan sistemlerde gördüm. HD Tune 5.50 ile Health kısmına bir bakın.

Merhaba Recep Ustam,

Ne yazık ki işgüç yüzünden bu önerizin üzerinde duramadım, şuanda kontrol ettim ve bu şekilde bir sonuç ile karşı karşıyayım. Yorum getirebilirseniz sevinirim, göstermiş olduğunuz desteğe şimdiden teşekkür ederim.

Bilgisi olan diğer arkadaşlarda yorum yapabilirlerse çok sevinirim.

HD Tune 5.50.png

Konuyla ilgili galiba format atmam bu duruma çözüm getirecekmiş gibi geliyor, daha öncesinde servise bşavurmayı düşünüyorum, önerilerinizi bekliyorum. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tek çözümü diskinize sağ tık > özellikler > "Bu sürücüdeki dosyaların, dosya özelliklerine... " ile başlayan kısımdaki işareti kaldırmak sonrasında gelen tüm sorulara evet deyin.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    252,5 KB · Görüntüleme: 421
Yaşadıklarını bende yaşadım, garantiye gönderdim sorun yok deyip geri gönderdiler. O sabit diskten artık umut bekleme, yeni bir disk al.

Yaşadıklarını bende yaşadım, garantiye gönderdim sorun yok deyip geri gönderdiler. O sabit diskten artık umut bekleme, yeni bir disk al.

2 ay kadar önce çok ciddi bir anda kitlenmesiyle sağlam bir yumruk yedi ve harddisk perte çıktı, garanti kapsamında değiştirdim.

2 ay kadar önce çok ciddi bir anda kitlenmesiyle sağlam bir yumruk yedi ve harddisk perte çıktı, garanti kapsamında değiştirdim.
Yumruk attın ve değiştirdiler ? :D
Ben bu adamları anlamıyorum gerçekten. Yapacakları garantininde, işinde ...
Nasıl değiştirdiklerini ve ne dediğini anlatır mısın ?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı