100 dolardaki işaretler doları geçersiz yapar mı?

Dostum benimkinde de çıktı? Bi sorun oluyor mu?

Dosya Ekleri

• 16605856959356777286484403909317.jpg
    16605856959356777286484403909317.jpg
    186,9 KB · Görüntüleme: 178
Kusura bakmayın hortlatıyorum ama uzun zamandır dolar veren ATM arıyorum hiçbiri vermiyor , kullandığınız ATM hangisiydi acaba.
Geneli doları sadece yatırırken kabul ediyor olsa da, İş Bankası'nın bazı ATM'leri doları hesabınızdan çekerken veya yanlış bilmiyorsam; hesabınız olmasa dahi, bankadan dolar satın almak isterken de yine ATM aracılığı ile veriyor.

Bugün bankadan 6, 96'dan dolar aldım. Diğerlerinde bir şey yok, alırken makineden geçti öyle verdi. Ben de aldım göz ucu ile baktım, bunun arkasında değişik işaretler var. Geçersiz olur mu?

Eki Görüntüle 605152

Ben de tam aksine bu paraları belki nadirdir diye saklamayı düşünürdüm eskiden ve tabii ki uzun vadeli yatırım amaçlı vs. alınmadıysa ay başı gelince ödemelerden dolayı bozdurulurdu. Tabii ki aslını öğrendikten sonra böyle bir algı kalmadı kafamda. Ama bazen halen denk geldiğinde acaba fırsatçılık yapanların türeme ihtimali olur mu şeklinde düşündürüyor; böyle olsa o damgayı basan döviz büroları vs. Amerikan Merkez Bankası'ndan daha değerli paralara dönüştürülen yerler olurdu; bu da işi, içinden çıkılamaz bir hâl noktasına taşıyabilirdi. 😃

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı