%100 GPU kullanımı nasıl azaltılır?

tcknmx

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Kiev
Daha fazla  
Meslek
Yazılım ve Donanım
Arkadaşlar, ekran kartım %100 kullanımına giriyor evet biliyorum olması gereken de bu zaten ama maalesef bilgisayarıma zarar veriyor.
Format çekmeden önce en fazla %60-70 kullanıyordu onda bile bilgisayar kafayı yiyor.
Lütfen GPU kullanımını nasıl azaltacağımı söylerseniz minnettar olurum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şimdi bu argumanın dizüstü sistem kullanıyorsan anlam kazanabilir o da belki. Isınmasını istemiyor olabilirsin. Fakat bu sefer işlemciye yük binecek bu sefer işlemci ısınacak. Ha ne olabilir, ekran ayarlarını düşürürsün iyice, yetmezse çözünürlük düşürürsün 60FPS kilidini açarsın yapabileceğin tek şey bu.
Bilgisayarına nasıl bir zarar veriyor?
Dizüstü bir sistem kullanıyordur ve reballing yaptırmıştır belki.

Şimdi bu argumanın dizüstü sistem kullanıyorsan anlam kazanabilir o da belki. Isınmasını istemiyor olabilirsin. Fakat bu sefer işlemciye yük binecek bu sefer işlemci ısınacak. Ha ne olabilir, ekran ayarlarını düşürürsün iyice, yetmezse çözünürlük düşürürsün 60FPS kilidini açarsın yapabileceğin tek şey bu.

Dizüstü bir sistem kullanıyordur ve reballing yaptırmıştır belki.

Max FPS 45 olarak ayarladım ekran kartım zaten işlemciye entegre olduğu için işlemciye zaten çok yük biniyor.
Ryzen 3 3200U.
Radeon Vega 3.

Bilgisayarına nasıl bir zarar veriyor?

PC kasmaya başlıyor 3-4 dakika içinde CTRL + alt + delete yapsam da menü açılmıyor ve PC fanları PC patlayacakmış gibi çalışıyor ve sonra çöküyor, işlemciye entegre ekran kartı olduğu için ekran kartı %100 kullanımı işlemci kullanımınıda etkiliyor.

Max FPS 45 olarak ayarladım ekran kartım zaten işlemciye entegre olduğu için işlemciye zaten çok yük biniyor.
Ryzen 3 3200U.
Radeon Vega 3.

PC kasmaya başlıyor 3-4 dakika içinde CTRL + alt + delete yapsam da menü açılmıyor ve PC fanları PC patlayacakmış gibi çalışıyor ve sonra çöküyor, işlemciye entegre ekran kartı olduğu için ekran kartı %100 kullanımı işlemci kullanımınıda etkiliyor.
AMD işlemciler hakkına bir şey diyemem maalesef. Beklerim. Bilgisayarın termal macun, toz temizliği ve saire yapıldı mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı