100 KB'sn aktarma

NoobEller

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
WhatsApp Image 2021-03-29 at 21.58.13.jpeg

SSD kullanıyorum ilk 5 dakika böyle yapıyor daha sonra 50 MB/sn olarak devam ediyor. Sonra aralarda tekrar düşüş yaşıyor. Sizce ne yapmalıyım hangi değerleri hangi uygulamalardan kontrol etmeliyim?

Hocam crstaldiskinfo programının ekran görüntüsünü paylaşırmısın yoksa kurman gerekecek fakat küçük bir program.

Dosya Ekleri

• crstal.jpg
    crstal.jpg
    105,8 KB · Görüntüleme: 103
Hocam crstaldiskinfo programının ekran görüntüsünü paylaşırmısın yoksa kurman gerekecek fakat küçük bir program.
1617045046202.png

Seri numarayı kapatmak çok mu gerekli? Bazen açılırken siyah ekranda 5 dk beklettiği de oluyor çok nadir direkt ana ekrana atıyor.

Değerler bana normal geldi hocam. Bir ihtimal Cache Bellek dolduysa belli bir zaman sonra boşalıyor fakat hızın bu kadar düşmemesi gerekiyor. Bir de SSD'nin TRIM özelliğinin açık olup olmadığınna şu komut ile "fsutil behavior query disabledeletenotify" ile CMD'yi admin oalrak açıp yapıştırıp SS paylaşır mısınız?

Değerler bana normal geldi hocam. Bir ihtimal Cache Bellek dolduysa belli bir zaman sonra boşalıyor fakat hızın bu kadar düşmemesi gerekiyor. Bir de SSD'nin TRIM özelliğinin açık olup olmadığınna şu komut ile "fsutil behavior query disabledeletenotify" ile CMD'yi admin olarak açıp yapıştırıp SS paylaşır mısınız?

Dosya Ekleri

• 1617045471401.png
    1617045471401.png
    127,5 KB · Görüntüleme: 77
TRIM özelliği de açık. Bu özellik SSD'nin bütün bölümlerinin eş zamanlı aşınmasına neden olur. Aklınızda bulunsun.
Disk yeni ise sağlık durumu çok düşük. Ayrıca büyük ihtimalle DRAM'sız SSD. Önbellek dolduğu için oluyor olabilir. @PossibleTurco
Hocam 6000 küsür saat kullanılmış, %93'de sağlık durumu. Ne yaptın sen? :)
Eki Görüntüle 947636
Seri numarayı kapatmak çok mu gerekli? Bazen açılırken siyah ekranda 5 dk beklettiği de oluyor çok nadir direkt ana ekrana atıyor.
Seri numarasını kapatmak bende alışkanlık. Nedeni ise insanlar bazı online oyunlarda HDD veya SSD'den ban yiyorlar ve bazı Changerlar ile bizim numaralarımızı kullanabiliyorlar. O yüzden. :=)

Geri
Yukarı