100 Liralık Yakıtla 140 KM Gittim

Pherimenium

Kilopat
Yer
Antakya/Hatay
Daha fazla  
Aracım Hyundai Accent Admire 1.5 dizel. Opet aracılığı ile sürekli oradan alıyorum yakıtı mı? Eskiden 250 km götüren yakıt şimdi 150 km götürmüyor. Sebebi nedir bakım zamanı mı gelmiş? Yağ, mazot filtresi falan. Yardımcı olursanız sevinirim. Arabalardan çok anlamam.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorun sizde değil ki eskiden 1 litreyi 5 ₺'ye alırken şimdi 5 ₺' ye 1 litreyi bile alamıyorsun. Sorun gittikçe daha az benzin yada mazot almanız.

100 km’de 10-11 litre dizel tüketmiş olursunuz. Çok yüksek bir tüketim. Enjektörler işeme yapıyor olabilir. Hava akış sensörlerinde sorun olabilir. Turbo arızası olabilir. Arabadan pek anlamam diyorsunuz. İhtimalleri kontrol edebilmeniz çok zor olur bu durumda. Güvenilir bir usta bulmanız lazım. O da çok zor bu piyasada.

Zam olabilir ama o kadar gelmedi. Arkadaşın dediğin gibi bir yerlerde sorun olabilir. Usta bulmakta zor gerçekten herkes paracı olmuş.
En iyisi arabanın kendi servisine gitmek.
Zam olabilir ama o kadar gelmedi. Arkadaşın dediğin gibi bir yerlerde sorun olabilir. Usta bulmakta zor gerçekten herkes paracı olmuş.
Bir de başka benzinlikten alın. Yıllardır kullandığımız yakıt son zamanlarda içine su kattığı için kapatıldı. O da opet(Opet'i kötüleniyorum linç etteyin:D)

🤣🤣 Denerim ama sanmam eskiden iyi giden şimdi az gitmesi normal değil. Arabadan alakalıdır kesin. Aracım garantisiz mecbur sanayiye gideceğiz. 🤣🤣
Bizim aracın da garantisi yok ama rahatlıkla gidebiliyoruz. Çekinecek bir şey yok:D Sadece sorunu öğrenirsiniz. Gerekirse sanayi de halledersiniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı