100 litre akvaryumda hangi tür balıklar beslenmeli?

huso09

Centipat
Daha fazla  
78x45x30 ölçülerde akvaryuma sahip oldum, ne besleme konusunda kararsızım, ilk düşüncem karides akvaryumum bol mosslu.

Sizce ne beslemem lazım, motorlu pipo filtre mi kullanmalıyım? Tür için öneriniz lazım.

Akvaryumda bitki olacak mı? Eğer bitki olacak ise canlı doğuran türlere bakabilirsiniz. Plati, Lepistes veya Moli gibi. Neon veya kardinal tetrada hoş oluyor ama sürü olduğu için en az 6-7 tane almalısınız.

Eğer bitki olmayacak ise prenses veya ciklet türleri olabilir.

Kullanacağın akvaryumun bir tık daha büyüğüne bakıyorum ve canlı doğuran türlerini besliyorum. Pipo filtre değil de normal filtre takılı.

78x45x30 ölçülerde akvaryuma sahip oldum, ne besleme konusunda kararsızım, ilk düşüncem karides akvaryumum bol mosslu.

Sizce ne beslemem lazım, motorlu pipo filtre mi kullanmalıyım? Tür için öneriniz lazım.

O boyutta akvaryumda sadece karides bakarsanız ve içerisinde yoğun bitki dekorasyonu olmaz ise boş gözükecektir. Canlı doğuran türleri ile birlikte karides bakabilirsiniz, eğer karideslerinde çoğalmasını istiyorsanız lepistes endler gibi ağzı biraz daha küçük türler bakabilirsin.

Merhaba tekrardan 100 litrede kerevit pigme puffer, cennet gurami ve oranda Japon tarzı düşünüyorum sizce hangisine bakmalıyım ve hangi filtre kum tercih etmeliyim?

Geri
Yukarı