100 Mbps fiber router önerisi

Snowm

Hectopat
Herkese merhaba, 100 Mbps altyapım var. PC'de 95 Mbps kadar güzel bir kalite alabiliyorum fakat söz konusu Wi-Fi üzerinden bağlantı olunca 15-20 Mbps'yi geçemiyorum. Mevcut kullanmakta olduğum üzerinde Türk Telekom ibaresi bulunan ve fiber kullanıcılara verilen ZyXEL VMG8324-B10A. Bu arkadaşın Dual band desteği olmadığı için 2.4 GHz bandında çalışıyor ve benim kablosuz ihtiyacımı karşılamıyor. Yeni bir router almak istiyorum. 80 Mbps üzeri hızları alabileceğim kaliteli fiber router önerilerinizi bekliyorum...

Modeminizin 5ghz bandını desteklemediğinden eminseniz internet sağlayıcınızdan modem yenilemesi talep edebilirsiniz.
4 aydır 5 kere falan bildirimde bulundum konuyla alakalı. Hiç bir aksiyon almadıkları için bu işi kendim çözmek istiyorum.
Xiaomi Aıot Ac2350 Ac 2200 Mpbs 7x5dbi Qualcomm Cpu Access Point / Menzil Genişletici / Router | Trendyol buna bakabilirsin. Bende aynısı var 15 metrede 5Ghz bağlanınca 104 download alıyorum. Benim de fiber 100Mbps. Router nasıl kurulur ve ne işe yarar? bu konuda kurulumunu da anlattım.
Hocam bunu gpon cihazına direk bağlayınca bağlantı alabiliyorum değil mi? Ayrıca xiaomi cihazlara biraz önyargılı yaklaşıyorum ama bu önyargımı kırabilir misiniz? Biraz deneyimlerinizden bahsedebilir misiniz çok vaktinizi almazsam..

Ben artık yeni cihaz alımlarda ufak ufak Wifi 6 ya geçme zamanının geldiğini düşünenlerdenim. Çünkü wifi 6 nın getirdiği yenilikler oldukça güzel ve bir nevi geleceğe de yatırım. Bütçeniz varsa wifi 6 bir router alın. Telekomun Gpon cihazından çıkan ethernet kablosunu router'ın wan portuna bağlayıp ayarlarını yapıyorsunuz. Yalnız daha önce fiber bağlantı kullanmadığım için ne gibi ayarları var bilemiyorum.

HUAWEI WiFi AX3 WiFi 6 Router Satışa Çıkıyor - Technopat

Satın alma bağlantısı.
HUAWEI WiFi AX3 Dual-Core - Beyaz

4 aydır 5 kere falan bildirimde bulundum konuyla alakalı. Hiç bir aksiyon almadıkları için bu işi kendim çözmek istiyorum.

Hocam bunu gpon cihazına direk bağlayınca bağlantı alabiliyorum değil mi? Ayrıca xiaomi cihazlara biraz önyargılı yaklaşıyorum ama bu önyargımı kırabilir misiniz? Biraz deneyimlerinizden bahsedebilir misiniz çok vaktinizi almazsam..
Hocam gpon cihazında çalışır mı bilmiyorum ancak ethernet kablosundan internet geçtiği sürece çalışıyor. Ayrıca öbür konuya gelicek olursak Xiaomi bana da Çinli diye kötü geliyodu. Sonra wifi menzil genişletici aldım gayet güzel çalışıyordu. Baya uzak mesafeden 30-40Mbps verebiliyordu. Sonra bizim kablosuzun iyice kötüleştiğini yeterli performans alamadığımı fark ettim. Burdan konu da açtım zaten biraz da araştırdım. Xiaomi hem performansından hem de merakımdan sipariş ettim. Şu an bir önceki yazımda 15 metre dedim tabi arada duvarlar var siz düşünün. Gayet güzel performans veriyor. İsterseniz direk modem olarak da kullanabiliyorsunuz ben denedim ancak biraz karışık geldi bana. Kurulumunda anlamadım ne yapmam gerektiğini o yüzden direk modemden gelen etherneti wan portuna takılıyken kurdum ve şu an sorunsuz çalışıyor. Ön yargılı olmaya gerek yok gayet kaliteli cihaz. Pişman olmazsınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı