100 Mbps için hat değerlerim uygun mu?

Kudretakn

Hectopat
Daha fazla  
Turk.net kullanıyorum ve 75 Mbps veriyolardı. Geçen yazdım. 88'e yükselttiklerini söylediler ama bence hattım 100'ü destekleyebilir.
100 Mbps için hattım yeterli mi?

Ekran Görüntüsü (30).png

Son düzenleyen: Moderatör:
Turk.net kullanıyorum ve 75 Mbps veriyolardı. Geçen yazdım. 88'e yükselttiklerini söylediler ama bence hattım 100'ü destekleyebilir.

Eki Görüntüle 863548
O 88'i 100'e yükseltirlerse muhtemelen 4-5 SNR kaybedeceksin. Snr ne kadar yüksek olursa hattın stabilitesi o kadar iyi olur. Maalesef TurkNet deneyimlerim sayesinde öğrenmekzorunda kaldım bu modem değerlerini. Kaldırabilir ama aşırı stabil olmayabilir.

Eki Görüntüle 863548

SNR 9-10 civarına düşecek şekilde hız verilebilir. 100 MBPS olarak düşünmeyin hattın stabilitesini düşünün.

9 SNR değeri yeterli değil midir?
Bildiğim kadarıyla 6 altına düşünce takılmalar kopmalar başlıyor.
Şuanlık internetimde altyapı çalışması olduğu halde herhangi bir kopma vs yaşamıyorum
Ayrıca bu SNR bina içi tesisatla mı alakalı yoksa santralden gelen kabloyla mı alakalı

9 SNR değeri yeterli değil midir?
Bildiğim kadarıyla 6 altına düşünce takılmalar kopmalar başlıyor.
Şu anlık internetimde altyapı çalışması olduğu halde herhangi bir kopma vs yaşamıyorum
Ayrıca bu SNR bina içi tesisatla mı alakalı yoksa santralden gelen kabloyla mı alakalı

SNR değerlerinde %90 santralden gelen kablonun etkisi vardır. 10DB'in altı tehlikelidir ama 7'ye kadar internette bir sorun oluşmaz. Anlık arızalar ve anlık sorunlarda diğer kullanıcılara nazaran daha çok etkilenmeniz olası bu sebepten ötürü internetinizi sabit 90-95Mbps civarına sabitleyin ve keyfinize bakın derim.

SNR değerlerinde %90 santralden gelen kablonun etkisi vardır. 10DB'in altı tehlikelidir ama 7'ye kadar internette bir sorun oluşmaz. Anlık arızalar ve anlık sorunlarda diğer kullanıcılara nazaran daha çok etkilenmeniz olası bu sebepten ötürü internetinizi sabit 90-95Mbps civarına sabitleyin ve keyfinize bakın derim.
Anladım çok teşekkür ederim

Yeni konular

Geri
Yukarı