100 Mbps İnternet Hızını Wi-Fi Bağlantısı İle Yan Odadan Alamamak

Precise

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, evimde 100 Mbps hızında internet var. Kablo ile veya modeme çok yakın mesafede Wi-Fi bağlantısı ile 5 GHz bandında 90-95 Mbps hız alabiliyorum. Ancak benim istediğim çok yakın mesafedeki yan odalardan da bu hızı alabilmek. Arada 1 duvar ve 2 metre mesafe olan yan odalara geçtiğimde aldığım 90 Mbps hız, 30-40 Mbps'lere düşüyor.

Bu sorunun nasıl önüne geçebilirim? Bu mesafelerde hız düşmeden bağlantı kurabilecek modem önerileriniz var mı? (Test ettiğiniz modemleri tavsiye ederseniz çok daha iyi olur. ) Şimdiden herkese teşekkür ediyorum.

Not: Test ettiğim cihazların 5 GHz desteği mevcut ve birkaç cihazdan test ettiğimi ek olarak harici wi-fi adaptörü ile de test ettiğimi belirtmek isterim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Cok bogustum ben 2-3-4 duvarlarla. Arkadasim, inan ya da inanma, su an 2-3-4 duvardan sonra ayni stabillikte kalan bi kablosuz teknolojisi yok. Simdi birisi cikacak yok Asus'un su modeli yok Airties'in su modeli diyecek, ama bahsettigi duvarlar arasi ne bileyim 1-2-3 metre olacak.

Kanal degistirerek belki bir nevi daha iyi hizlara ulasabilirsin ama kesin cozum istiyorsan o odaya kablo cekip o odada sinyal yayacak baska bir Access Point acman lazim.

Repeater'lar da zaten araya koydugun icin iyice sinyaller karismasina neden oluyor ya da soz verdikleri iyi isi yapmiyorlar cok duvar olunca.

Hocam modem ile aramdaki mesafe 1 duvar 4-5 adım kadar ancak var. Yani öyle aman aman bir mesafe söz konusu değil ancak yinede modem yanında hız testi 90 mbps iken araya 1 duvar (yaklaşık 3-4 metre) girdiğinde en fazla 35-45 mbps görüyorum. Hızın yarısı net olarak ölüyor yani. Bu bağlamda test ettiğiniz modem veya alternatif çözüm önerilerinizi bekliyorum.

aynı sorun bendede var şuanlık tecrübe bir insan veya uzman bir kişiden yanıt alamadım. Bir nebzede olsa araştırmalarıma göre sinyal güçlendirici söz konusu. Ama kullanan birisi bunun ne gibi yararı olduğunu söylese daha iyi olur maalesef boşa para vermek istemiyor insan. Satış yapan mağazalara baktığım zaman abartılı balon şişirir gibi cümlelerle ürünleri üste çıkartıyor :D bundada insan hiçbir şekilde güvenesi gelmiyor. Eğer sorunun cevabını bulduysan banada iletebilirmisin?

Geri
Yukarı