100 Mbps internette dosyalar yavaş iniyor

Sorun siteden kaynaklandığını düşünüyorum. İnternet olsaydı eğer 90Mbps almazdınız.
İsterseniz önce bir ağ sıfırlama yapın Windows'tan, sonra Steam'den bir oyun yükleyin 2 dakikalık verileri paylaşın.

Hocam Opera'yı açınca indirme duruyor. Max 8mb/s hız sınırlandırıcı kapalı ama galiba yanlış ayar yaptığımdan kaynaklı biraz yavaş oluyor indirme. 8 dakika iken 11 fırlıyor sonra geri düşüyor. Opera açılınca oluyor genelde Opera'yı kaldırıp Chrome kurdum burada daha iyi hızım dosya indirmeyi deyeceğim.

Hocam IDM ile 4mb/s alıyorum ama sabit olarak hız sınırlayıcı kapalı durumda.

Öncelikle IDM'yi kurun daha sonra Google 1, 10 veya 100gbtest yazın. İndirme hızınıza bir bakın. DNS ayarınıza bakın otomatik olması lazım. Manuel olarak ayarlayıp unutmuş olabilirsiniz.

Hocam IDM kullanmadan o hızları alıyorum. Evde sadece 4 cihaz bağlı bilgisayarla beraber sadece 2 cihaz kullanıyor.

Hocam tekrar test yaptım 90 alıyorum net olarak.
IDM'siz böyle sorunlar yaşamanız çok normal. Chrome tabanlı browserlarin indirme yöneticisi kendi fikrimce berbat. Ve aynı sizin dediginiz gibi hız dalgalanması yapıyor.

Böyle bir sorunla karşılaşmadım. Stabil indirmeler yapabiliyorum.
Bilmem kaç yıldır internet kullanıyorum. Browserlar içinde en stabil indirme yapan IE'ydi. Ki onun da miadı doldu artık. Chrome tabanlı browserlarda hiçbir zaman stabil bir indirme yapamadım. Bana her zaman tam hızı sunan IDM oldu.

İnternetinizdeki dalgalanmadan kaynaklı problemlerden dolayı IDM'e geçiş yapmışsınız. 100Mbps metro Ethernet kullanıyorum (fiber değil havadan alıyorum interneti) bende böyle bir sorun yok.

SSD ile indirme hızının alakası yok.

İndirilen veri nereye gidecek?

RAM dolasıya kadar diskin çok bir etkisi yok.
Diskin yazma hızı yavaşsa ve RAM dolduktan sonra indirme durur ve disk beklenir.

Verinin bir yere gitmesi gerek. En yavaş nereyse o hızda dosya indirirsiniz.

Diskinizin yazma hızı yavaşsa diskinizin hızı ile,
İşlemciniz yavaşsa işlemcinizin hızı ile,
İnternetiniz yavaşsa internetinizin hızı ile dosya indirirsiniz.

İndirilen veri nereye gidecek?

RAM dolasıya kadar diskin çok bir etkisi yok.
Diskin yazma hızı yavaşsa ve RAM dolduktan sonra indirme durur ve disk beklenir.

Verinin bir yere gitmesi gerek. En yavaş nereyse o hızda dosya indirirsiniz.

Diskinizin yazma hızı yavaşsa diskinizin hızı ile,
İşlemciniz yavaşsa işlemcinizin hızı ile,
İnternetiniz yavaşsa internetinizin hızı ile dosya indirirsiniz.
hocam yazma hızı farklı indirme hızı farklı arkadaş indirmeden bahsettiği için öyle dedim

Yeni konular

Geri
Yukarı