100 Mbps internette Ethernet kablosu ile 10 Mbps üstüne çıkmıyor

Alperen4423

Kilopat
Makaleler
2
Yer
İstanbul\Çanakkale
Daha fazla  
Arkadaşlar 100Mbps internetim var 15m kablo çektirdim, fakat 10Mbps hızdan yukarısını alamıyorum. Arkadasın laptopunda denedik onda sorunsuz 100Mbps'de çalıstı sorun nedir ne yapmam lazım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Senin bilgisayarının internet girişi bozuk mantık olarak? wifi kartını ve sistemini paylaş bizde bilelim yorum yapalım müneccim değiliz. 5 Ghz desteklemiyorsa 100 alamazsın ama 2.4 ile 50'ye kadar da alman lazım.

Senin bilgisayarının internet girişi bozuk mantık olarak? Wi-Fi kartını ve sistemini paylaş bizde bilelim yorum yapalım müneccim değiliz. 5 GHz desteklemiyorsa 100 alamazsın ama 2.4 ile 50'ye kadar da alman lazım.

Admin arkadas konu baslıgını değiştirmiş, Ethernet'i internet yazmıs. Wi-Fi'lik bir mevzu yok yani.

Arkadaşlar 100Mbps internetim var 15m kablo çektirdim, fakat 10Mbps hızdan yukarısını alamıyorum. Arkadasın laptopunda denedik onda sorunsuz 100Mbps'de çalıstı sorun nedir ne yapmam lazım?
Anladığım kadarıyla ethernet kablosu ile bağlamışsın. Driverları güncel mi? Ayarları doğru yapılandırılmış mı?

Aynı sorun bende de mevcut. Eskiden kablolu bir şekilde 100 Mbps alırken dün 50 Mbps alıyordum, bugün ise 25 Mbps'lere kadar düştü. Yarın internet tamamen kopacak herhalde :)

Güncel hocam, ayarların düzgün olup olmadıgını nasıl anlayacağız?
Sağ alttaki internet simgesine sağ tık yapın ve ağ ve internet ayarlarını açın'a basın. Ayarlar açılması gerek. Biraz aşağı inip bağdaştırıcı ayarlarını değiştirin'e basın. İnternet'e bağlı bağdaştırıcıya çift tıklayıp tanıla'ya basın. :) Eğer bilginiz var ise, aynı menüde özelliklere basıp oralara da bakabilirsiniz. Ama değiştirmenizi (eğer bilginiz yoksa) tavsiye etmiyorum. :)

Sağ alttaki internet simgesine sağ tık yapın ve ağ ve internet ayarlarını açın'a basın. Ayarlar açılması gerek. Biraz aşağı inip bağdaştırıcı ayarlarını değiştirin'e basın. İnternet'e bağlı bağdaştırıcıya çift tıklayıp tanıla'ya basın. :) Eğer bilginiz var ise, aynı menüde özelliklere basıp oralara da bakabilirsiniz. Ama değiştirmenizi (eğer bilginiz yoksa) tavsiye etmiyorum. :)
Yok hocam halledemedim ya.

Yeni konular

Geri
Yukarı