100 Mbps internette indirme hızı 95 Mbps

TrollManXD

Hectopat
Merhaba, birkaç gündür böyle bir olay var. Speedtest'e baktım orada indirme hızım normal ama Steam'de indirme hızım çok yüksek. RDR'yi falan ortalama 2 saate indiriyor. Daha sonrasında başım belaya girer mi? 😀

Dosya Ekleri

• jv.png
    jv.png
    218,4 KB · Görüntüleme: 78
Son düzenleyen: Moderatör:
İşini görüyorsa hiç kurcalama :D

İndirme hızı değil hocam bu sorun benim de başıma geldi muhtemelen diske yazma hızını indirme kısmında gösteriyor.

Eğer görünen hızda indirseydiniz Spider-Man'i 1.5 saatte değil 10 dakikada indirmeniz gerekirdi.

Hocam saniyede 90 MB indiriyor olsan dakikada 5.4 GB indirirdin ve oyunu 10 dakikada yüklemiş olurdun. Sence saniyede 90 MB indiriyor olabilir misin bu temel matematiksel hesaba göre ?

Steam ekran görüntüsünde indirme hızı megabit mi megabayt mi sanki megabit olarak normal değer 93mbps gosteriyor ayarları kurcalayin.

Aynı internet hız değerlerine sahibiz ve bende 2 saatte indiriyorum. Steam de bir sorun var o aslında gerçek indirme hızın değil. Ben başka yerlerden de indirme hızını test ettim 11-14 Mbps görüyor.

Edit: Konu Haziran 2023'de açılmış şimdi fark ettim 😁

Büyük ihtimalle aşağıdaki ayar açık sizde, ondan bit olarak gösteriyor indirme hızını. Yani 94 Megabit/sn = Yaklaşık 11.75 Megabyte/sn. Yani 52 GB'lık bir oyunu indirirken öyle bir saat çıkması normal. MB'deki b küçükse bit, büyükse byte anlamına geliyor.

1708518342773.png

1708518483032.png

Edit: Konu Haziran 2023'de açılmış şimdi fark ettim 😁

Büyük ihtimalle aşağıdaki ayar açık sizde, ondan bit olarak gösteriyor indirme hızını. Yani 94 Megabit/sn = Yaklaşık 11.75 Megabyte/sn. Yani 52 GB'lık bir oyunu indirirken öyle bir saat çıkması normal. MB'deki b küçükse bit, büyükse byte anlamına geliyor.

Eki Görüntüle 2122305

Eki Görüntüle 2122307

Bende sen söyleyince fark ettim, bilseydim mesaj atmazdım.

Yeni konular

Geri
Yukarı