100 Mbps paket 30 Mbps veriyor

Quadrom08

Decapat
Selam dostlar, bugün 180 TL'ye Türk Telekom'dan 100 Mbps paketine geçiş yaptım fakat testlerde 30 Mbps download 7,5 Mbps upload civarı alıyorum. çoğunlukla saat 15:00 gibi işlemi yaptım hat değerlerime baktığımda 100 Mbps geliyor.
Sistemin oturması zaman alır mı?
Hat değerlerim normal mi?
Wi-Fi ile test yapıyorum ne kadar etkiler?

Opera Anlık Görüntü_2022-03-01_193438_192.168.1.1.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Kablo ile test yapsan daha sağlıklı olur.

Elimde Ethernet kablosu yok maalesef hocam sizce kablolu veya kablosuz un bu kadar fark etmesi normal midir ben 90 Mbps civarı alabileceğimi düşünüyordum düzelme olur mu sizce.

Kablo ile yap. Wi-Fi ile yapacaksan modemde 5 GHz varsa o şekilde yap.

Maalesef hocam modemimde 5 GHz desteği yok.

SNR Margin değerim nasıldır dostlar ? 10 üzerinde pek sorun olmadığını duydum kopma yaşar mıyım ?

100mbps pakete geçmeniz 100mbps alacağınız anlamına gelmez. Altyapınız ne kadar destekliyorsa o kadar alabilirsiniz. Ayrıca kablo ile yapmanız doğru cevabı verir.

100Mbps pakete geçmeniz 100Mbps alacağınız anlamına gelmez. Altyapınız ne kadar destekliyorsa o kadar alabilirsiniz. Ayrıca kablo ile yapmanız doğru cevabı verir.

Altyapım 100 Mbps destekliyor zaten hocam benim sorum kablosuz ile kablolu arasında bu kadar fark olur mu kablosuz ile 75 Mbps alan arkadaşım da var fakat ben 30 alıyorum.

Dostlar selam bugün CAT 6 Ethernet kablosuyla deneme yaptım ve 93 Mbps görebildim benim için gayet yeterli fakat 2,4 GHz modemim ile denediğimde yine 27 Mbps civarlarında kalıyorum 2,4 GHz + 5 GHz'lik bir Dual band modem alsam 85 Mbps civarını görebilir miyim sizce sorunumun modemden kaynaklı olduğunu anlamış oldum uygun fiyatlı 5 GHz destekleyen modem önerilerinizi bekliyorum sağlıcakla kalın.

Yeni konular

Geri
Yukarı