100 soruyu 60 dakikda çözmek nasıl?

100 soruyu 60dk da çözüyorum. Genellikle 86 net ile 90 net arası yapıyorum ama hep dikkat hatası yapıyorum. Ne yapmam lazım?
Bu sürede çözüp o netleri yakalayabiliyorsan güzel. Çok hızlı çözmeye şartlama kendini soruyu iyi oku.

120 dakikan var çünkü, 60 dakikada çözmek yerine soruları az daha dikkatli oku daha iyi net yap.

100 soruyu 60dk da çözüyorum. Genellikle 86 net ile 90 net arası yapıyorum ama hep dikkat hatası yapıyorum. Ne yapmam lazım?

Sınavın 120 dakika olacak dostum, hızlı çözebilmek gayet iyi bir özellik soru tiplerine hakim olduğunu gösterir.
Fakat 60 dakikada bitirince ekstra puan almayacaksın, soruları her çözdüğünde sorunun ne istediğine tekrar bakmayı unutma her zaman eşitliğin bir kısmına istenen ibareyi yaz ki dikkat hatasını en aza indir.
Basit bir örnek için Ayşe'nin 7 muzu var 2 muz daha eklersek, Ayşe'nin ekstra kaç muzu olur?
Soruyu sınav anında gördüğünde hızlıca toplayıp 9 yapabilirsin ama sorunun senden ne istediğini dikkatli okuduğunda hata yaptığını anlarsın. İşlemine 7 + 2 = 9 = "Ayşe'nin muz sayısı" yazıp soruyu tekrar okursan senden muz sayısını değil ekstra muz sayısını istediğini fark edersin.
Bir süre sonra yazmadan da otokontrol yapmaya alışacaksın.
6. sınıfa giden kardeşim de çok fazla dikkat hatası yaparken 80 soruda 7 yanlış durumundan, buna benzer bir yöntem uygulayarak 7. sınıfa geçtiğinde 80 soruda 2 soru kaçıracak düzeye getirmeyi başardık.

Geri
Yukarı