100 TL altı, 50-100 Mbps internet tarifesi tavsiyeleri

Kablonet'i aramanız daha doğru olacaktır. Çünkü altyapı olmayan mahalleler de gözüküyor. Yani, orada mahallenizin olup olmaması, altyapınızın olup olmamasıyla alakalı değil.

Pekala geçeceğim zaman arayıp şansımı deneyeceğim. Dediğiniz olabilir çünkü şöyle bir şey yaşadım geçen. Millenicom'un sitesinden altyapı sorguladım. Turk Telekom altyapısı ile sorguladığım zaman 100 mbps'e kadar hız alabileceğim söyleniyor sitede. Fakat turk telekomun direkt kendi sitesinden baktığımda bulunduğum bölgede altyapı dahi gözükmüyor.

Bir de kullandığınız tarife ve sağlayıcı ile ilgili bir kaç sorum var. Yardımcı olursanız sevinirim.

1- Anladığım kadarıyla uzun süredir kablonet kullanıyorsunuz. Oyunlarda falan pingte aşırı dalgalanmalar oluyor mu? Yani aniden ping fırlıyor mu?
2- 19.00-24.00 arası internet hızı 24 mbps'e düşüyormuş. Bunun farkını hissediyor musunuz? İndirme yaparken illa ki hissedilir, fakat, 24mbps hız ile, evde aynı anda 2 cihazdan 1080p video izleyebilir miyim? Daha doğrusu şu daha önemli. İnternetteki yayınlardan çok maç izleyen biriyim. IPTV falan da kullanıyorum. Maçlar da akşam oluyor. O yayınları izlerken donma yaşar mıyım?
3- Ve son olarak da, şu ana kadar herhangi bir arıza ile karşılaştınız mı? Ya da internette ani kopmalar, yoğunluk olduğunda yavaşlama vb şeyler yaşadınız mı? Karşılaştıysanız müşteri hizmetleri ne kadar sürede hallediyor sorunları?

Kullanıcı yorumuyla iş yapılamaz maalesef, herkesin altyapısı aynı kalitede değil, alacağı hizmette aynı olmaz. Sanırsam fiber altyapıya sahipsiniz, kampanyaları kurcalayacaksınız yapacak bir şey yok. Millenicom taahhütlü değilse denemekte fayda olabilir, beğenmezsen kapatırsın, Netspeed firmasıda fiber hizmet veriyor. Arayıp öğrenebilirsiniz detayları. Millenicom kapalı kutu benim için, makul duruyor fakat hiç kullanmadım. Turkcell ve Vodafone diyecek bir şey yok şüphesiz diğer ikisinden daha iyi müşteri hizmetlerine sahiptir.

Evet, bu yüzden internet tarifesi araştırmayı hiç sevmiyorum. Fakat illa ki müşteri hizmetleri konusunda bir kaç fikir oluyor. İnternetten direkt araştırınca sadece kötü yorumları görüyorum. Technopatta gerçekten kullanan ve memnun olan kişiler olabiliyor. Hız olarak kesin bir değer alamasam da fikir sahibi oluyorum en azından. Vodafone da dün aradı fakat tam açarken kapattılar. Bir daha ararlarsa ilk onların tekliflerini değerlendireceğim.

Son düzenleme:
1- Anladığım kadarıyla uzun süredir kablonet kullanıyorsunuz. Oyunlarda falan pingte aşırı dalgalanmalar oluyor mu? Yani aniden ping fırlıyor mu?
Evet uzun süredir Kablonet kullanıyorum. Turk Telekom'da sürekli sorunlarla karşılaşıyordum. Kablonet'te sadece bir sefer anten kablosunun zarar görmesi sonucu kopma yaşamıştım. 2 gün sonra Kablonet ekibi gelip sorunumu çözdü. Ping konusuna gelecek olursak, yapılan iyileştirmeler neticesinde speedtest üzerinde 10 ms üzerini arada sırada görüyorum diyebilirim. Oyunlarda lag dediğimiz olaya rastlamıyorum. Ping fırlamıyor. Tabii bu biraz da altyapı vb. etkenlere bağlı. Her bölgede aynı olmayabilir.

2- 19.00-24.00 arası internet hızı 24 mbps'e düşüyormuş. Bunun farkını hissediyor musunuz? İndirme yaparken illa ki hissedilir, fakat, 24mbps hız ile, evde aynı anda 2 cihazdan 1080p video izleyebilir miyim? Daha doğrusu şu daha önemli. İnternetteki yayınlardan çok maç izleyen biriyim. IPTV falan da kullanıyorum. Maçlar da akşam oluyor. O yayınları izlerken donma yaşar mıyım?

Evet o saatler arasında hız 25 Mbit'e düşüyor. İndirme yapmadığınız sürece farkı hissetmiyorum, evet. 25 Mbit ile 2 cihazdan 1080p video izleyebilirsiniz. Ben izleyebiliyorum, sorun olmuyor. Yayınlarda donma yaşamazsınız. 25 Mbit videolar için yeterli oluyor. Günün diğer 19 saati de indirme vb. işlemlerinizi yapabilirsiniz.

3- Ve son olarak da, şu ana kadar herhangi bir arıza ile karşılaştınız mı? Ya da internette ani kopmalar, yoğunluk olduğunda yavaşlama vb şeyler yaşadınız mı? Karşılaştıysanız müşteri hizmetleri ne kadar sürede hallediyor sorunları?
Sadece bir sefer anten kablosu yüzünden kopma yaşamıştım. Arıza kaydı oluşturdum. 1-2 gün içinde beni arayarak eve gelip, hallettiler. Kopma yaşamıyorum. Yoğunluk olduğunda yavaşlama sorunuyla karşılaşmıyorum. Kablonet'in tek sorunu modemleri. Modemlerinin çekim gücü iyi değil. Router ile halledebilirsiniz. Onun dışında modemlerinde sorun yaşamadım. Docsis 3.0 modem Türkiye'de çok yok.

Başka sorularınız varsa alabilirim.

Evet uzun süredir Kablonet kullanıyorum. Turk Telekom'da sürekli sorunlarla karşılaşıyordum. Kablonet'te sadece bir sefer anten kablosunun zarar görmesi sonucu kopma yaşamıştım. 2 gün sonra Kablonet ekibi gelip sorunumu çözdü. Ping konusuna gelecek olursak, yapılan iyileştirmeler neticesinde speedtest üzerinde 10 ms üzerini arada sırada görüyorum diyebilirim. Oyunlarda lag dediğimiz olaya rastlamıyorum. Ping fırlamıyor. Tabii bu biraz da altyapı vb. etkenlere bağlı. Her bölgede aynı olmayabilir.

Evet o saatler arasında hız 25 Mbit'e düşüyor. İndirme yapmadığınız sürece farkı hissetmiyorum, evet. 25 Mbit ile 2 cihazdan 1080p video izleyebilirsiniz. Ben izleyebiliyorum, sorun olmuyor. Yayınlarda donma yaşamazsınız. 25 Mbit videolar için yeterli oluyor. Günün diğer 19 saati de indirme vb. işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Sadece bir sefer anten kablosu yüzünden kopma yaşamıştım. Arıza kaydı oluşturdum. 1-2 gün içinde beni arayarak eve gelip, hallettiler. Kopma yaşamıyorum. Yoğunluk olduğunda yavaşlama sorunuyla karşılaşmıyorum. Kablonet'in tek sorunu modemleri. Modemlerinin çekim gücü iyi değil. Router ile halledebilirsiniz. Onun dışında modemlerinde sorun yaşamadım. Docsis 3.0 modem Türkiye'de çok yok.

Başka sorularınız varsa alabilirim.

Çok teşekkürler şimdilik tüm sorularımı cevapladınız. Hala Vodafone'dan telefon bekliyorum. Tekliflerini beğenmezsem ve altyapı varsa kabloneti düşüneceğim. Tekrar teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı