100 TL Kulak İçi Kulaklık Önerisi

Ustadharak

Hectopat
Makaleler
4
Daha fazla  
Merhaba, Sennheiser CX 3.00 kullanıyordum, çok memnundum ama bozuldu. Şu anda GM 5 Plus ile birlikte gelen kulaklığı kullanmaya çalışıyorum ama o kadar çok bas veriyor ki dinlediğimden hiçbir şey anlamıyorum. Genelde Heavy Metal, Rock, Blues dinlerim, elektronik müzikten nefret ederim. Ses yalıtımının iyi olmasını, tiz ve bas sesleri dengeli vermesini istiyorum.

Açıkçası birçok üründe bozulma durumunda para iadesi yapmıyor. Sonuçta onu sen kullanarak bozuyorsun. Senin hatan sonucu oluyor. O yüzden bu ülkeden aldığın her üründe böyle zaten.

Böyle bir durumda sana tavsiyem kulaklığı tamir ettirmen. Eğer kulaklık (genelde olduğu gibi) jack giriş kısmındaki kablodan bozulduysa, tamirci kulaklığın kablosunu çalışabilir kısmına kadar kesip, lehimler. Yine kullanmaya devam edersin.

Ses sıkıntısı olur diye düşünme. Ses tamamen kulaklığın hoparlorüne, yani kulağına taktığın kısma göre değişiyor. Bizzat deneyimlediğim için diyorum. Pahalı bir kulaklığın varsa çöpe atmana gerek yok yani.

Eğer İstanbul'daysan Kadıköy, Yazıcıoğlu İş Hanı'nda bu işi yapan 1-2 yer var. Bi uğra derim... (y)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı