100 TL maliyetle 90 derecelik direksiyonu 900 derece yapmak

ismailguven

Hectopat
Yer
Samsun
Daha fazla  
Meslek
İthalat ve İhracat Personeli
Merhaba arkadaşlar senelerdir evimde duran Snopy V19 - 90 derece dönebilen direksiyonumu potansiyometre ve Arduino Leonardo yardımıyla 900 derecelik FFB'siz bir canavara dönüştürdüm. 100 TL maliyetle yaptığım bu setten gayet memnunum. Şu anda bilgisayarım sadece Life for Speed oyununu kaldırdığı için bir tek o oyunda kullanabiliyorum. Bu postu sadece tanıtım amaçlı açtım. Talep eden arkadaşlarımız olursa onlar için daha detaylı postta açabilirim.

IMG_2653.JPEG

IMG_2654.JPEG

IMG_2652.JPEG

Sistemi yukarıdaki fotoğrafları incelerek görebilirsiniz. Sistem otomatik vites yani sadece gaz ve fren var. Debriyaj kolunu da ekleyecektim fakat öncelikle otomatik vitesi denemek istediğim için böyle yaptım. Düz vites için sadece potansiyometre ve yayları bağlamam yeterli olacaktır.

Malzemeler;
1X Snopy V19 - elimde vardı.
1X Arduino leonardo; 60 TL
1X çok turlu potansiyometre; 20 TL
3X potansiyometre; 10 TL
Yay, vida, silikon vs: 20 TL

Toplamda 100 TL civarı bana maliyeti oldu arkadaşlar. Fakat benim elimde fazlasıyla sunta, bağlantı kablosu, silikon olduğu için bunları hesaplamadım. Belki bunlar içinde 20-30 TL'lik bir maliyetiniz olabilir. Tam olarak hesabını yapmadım.

Hatalarım;
1) Potansiyometreyi direksiyona bağlarken ters çevirdiğim için Snopy yazısı ters duruyor.
2) Gaz ve fren pedallarını yay ile bağlantı yaptığım yerlerde açısal problemler olduğu için gazı sonuna kadar kökleyemiyorum.
Not: Çok hafif titreme var fakat sürüş kalitesini hiçbir şekilde azaltmıyor. 100 liralık bir malzemeye göre gayet zevk alarak oynuyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Encoder ile yapsanız daha güzel olur hem hassasiyet açısından hem de potansiyometre ile yapılanlarda titreme oluyor o açıdan ama encoder biraz daha maliyetli oluyor.

Merhaba arkadaşlar senelerdir evimde duran Snopy V19 - 90 derece dönebilen direksiyonumu potansiyometre ve Arduino leonardo yardımıyla 900 derecelik Ffb'siz bir canavara dönüştürdüm. 100 TL maliyetle yaptığım bu setten gayet memnunum. Şu anda bilgisayarım sadece Life for Speed oyununu kaldırdığı için bir tek o oyunda kullanabiliyorum. Bu postu sadece tanıtım amaçlı açtım. Talep eden arkadaşlarımız olursa onlar için daha detaylı postta açabilirim.

Eki Görüntüle 794756

Eki Görüntüle 794757

Eki Görüntüle 794755

Sistemi yukarıdaki fotoğrafları incelerek görebilirsiniz. Sistem otomatik vites yani sadece gaz ve fren var. Debriyaj kolunu da ekleyecektim fakat öncelikle otomatik vitesi denemek istediğim için böyle yaptım. Düz vites için sadece potansiyometre ve yayları bağlamam yeterli olacaktır.

Malzemeler;
1X Arduino leonardo; 60 TL.
1X çok turlu potansiyometre; 20 TL.
3X potansiyometre; 10 TL.
Yay, vida, silikon vs: 20 TL.

Toplamda 100 TL civarı bana maliyeti oldu arkadaşlar. Fakat benim elimde fazlasıyla sunta, bağlantı kablosu, silikon olduğu için bunları hesaplamadım. Belki bunlar içinde 20-30 TL'lik bir maliyetiniz olabilir. Tam olarak hesabını yapmadım.

Hatalarım;
1) Potansiyometreyi direksiyona bağlarken ters çevirdiğim için Snopy yazısı ters duruyor.
2) Gaz ve fren pedallarını yay ile bağlantı yaptığım yerlerde açısal problemler olduğu için gazı sonuna kadar kökleyemiyorum.
Not: Çok hafif titreme var fakat sürüş kalitesini hiçbir şekilde azaltmıyor. 100 liralık bir malzemeye göre gayet zevk alarak oynuyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Helal olsun kral. Çok iyi işçilik olmuş.

Bu arada kollar efsane :D.

Helal olsun kral. Çok iyi işçilik olmuş.

Bu arada kollar efsane :D.
teşekkür ederim :) Suntaları elimde kırdığım için öyle oldu :D
Birde rot ayarı yapmamışsınız sanırım direksiyon 90 derece iken araç düz gidiyor :D
İnce ayarıyla çok uğraşamadım açıkcası ama inan kullanırken hissetmiyorsun bile gerçekmiş gibi kullanıyorsun :)

Merhaba arkadaşlar senelerdir evimde duran Snopy V19 - 90 derece dönebilen direksiyonumu potansiyometre ve Arduino Leonardo yardımıyla 900 derecelik FFB'siz bir canavara dönüştürdüm. 100 TL maliyetle yaptığım bu setten gayet memnunum. Şu anda bilgisayarım sadece Life for Speed oyununu kaldırdığı için bir tek o oyunda kullanabiliyorum. Bu postu sadece tanıtım amaçlı açtım. Talep eden arkadaşlarımız olursa onlar için daha detaylı postta açabilirim.

Eki Görüntüle 794756

Eki Görüntüle 794757

Eki Görüntüle 794755

Malzemeler;
1X Arduino leonardo; 60 TL
1X çok turlu potansiyometre; 20 TL
3X potansiyometre; 10 TL
Yay, vida, silikon vs: 20 TL

Hatalarım;

aynı direksiyon setine sahibim yıllar sonra çıkarıp çalıştırmayı denedim fakat çalıştıramadım.Rica etsem bana ulaşabilir misin acaba ?

Geri
Yukarı