100 TL Oyuncu Mouse Önerisi

• Konuyu başlatan Mert38
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 21
  • Görüntüleme 13B
Ben G300'ümde 4 tane farklı Dpi kullanıyorum, böyle bir "sabit" olma durumu filan yok.
Yazılımdan 4 tane ayrı DPI açabiliyorsunuz, sonra üzerindeki bir tuşu DPI değiştirmeye atıyorsunuz ve o tuşa bastığınızda sırası ile DPI'lar değişebiliyor.

Örnek vermek gerekirse; DPI değerini 2 tane yaptınız ve Battlefield 3 oynuyorsunuz. Sniper ile oynarken DPI'ı, 1500 yaptınız. Oynuyorsunuz ve Helikopter'e bindiniz. DPI fazla olursa daha hızlı hareket ederdiniz, tuşa basarak onu 2500'e çekebilirsiniz, ya da ayarladığınız farklı bir değere...

Ve yine şöyle bir şey var; sadece bir tuşa özel olarak bir DPI ayarlayabiliyorsunuz. Yani yine Sniper örneği verelim; Adamın üzerine geldiniz fakat HS atmalısınız. Bu durumda, ayarladığınız tuşa "basılı tuttuğunuz sürece", DPI değerini ayarladığınız seviyeye çekebilirsiniz. Bu da 500 olur, 700 olur artık her ne ise.. Bu sayede hassasiyet düşer ve daha rahat nişan alabilirsiniz. Parmağınızı çektiğinizde de normal DPI'a döner.

Ben kendi oyunum ile örnek verdim. LoL gibi oyunlarda ise, (Hiç oynamadım bilmiyorum) şu özel skill'leri filan atayabilirsiniz.

Bir diğer örneğim de Darkorbit olacak; Ben burda farklı silah çeşitlerini kullanmak istediğimde, klavyedeki "I" veya "J" tuşunu, üstündeki tuşlardan birine atayıp hızlıca seçebiliyorum...

Mouse'un 9 tane tuşu olduğu için, bu saydıklarım ekmeğin kırıntısı. Bu fiyata en iyi mouse budur. :)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı