100 TL Wi-Fi USB adaptör önerisi

Antenli cok fark ediyor mu -Çekim kalitesi olarak- Laptop için kaba durur gibi geldi bana. Modem ile arada sadece duvar var ancak kalın bir duvar.

O zaman ilk attığınızı alırım gibi. Aynı modelin antensiz olanı ile sadece çekim farkı var değil mi?

Yukarıdaki mesajımda yazdığım gibi, sizin sorduğunuz modelin aynısının antenlisini, yani diğer üyenin paylaştığı antenli model olan TL-WN722N cihazı uzun soluklu kullandım. Dahili anten ile harici anten arasında çekim farkı var. Ben masaüstü bilgisayar için aldım. Dizüstü bilgisayarım ile kıyaslama da yaptım. Onun 4/5
veya daha az çektiği yerde tam güç gösterdi. Hız olarak kabloyla 14 Mbps alırken onun la 13,5 - 14 arası alıyorum. Pingplotter testinde de en fazla 4-5 ms kayıp olduğunu gördüm ki kullandım süre boyunca CS GO falan oynarken memnundum. Artık ihtiyacım kalmadığı için kullanmıyorum.

Aygıt yöneticisinden de gidiyorsa Wi-Fi kartını söküp soketi ve Wi-Fi kartının kendi soketini kuru bir diş fırçası gibi bir şeyyle nazik şekilde silip takın.

İşe yaramazsa bir tale USB Wi-Fi alabilirsiniz.
Ne yazık ki sökme şansım yok ekranı vs. kırık açarsam kapatamam :(
@kaiser soze teşekkürler antenliyi alacağım.

Geri
Yukarı