100 TL'ye mantı yenir mi?

Eh şimdi restorant fiyatı ile market fiyatını kıyaslarsan o iş olmaz. Bir de sen mantıyı et tadının rahat alınamadığı minik Kayseri mantısı özünde alıyorsun.

Boyutları daha büyük olan tatar böreği ve tortilla tipi mantıları ye görürüm seni o vakit.

Tabii o konuda sizde haklısınız, ama canım mantı çektiğinde gerçeğini alacak paramda olmadığında soya mantılı olan hem çok ekonomik hem de gayet lezzetli geliyor ve gayet yeterli oluyor. Mantıya son 4 5 ay içerisinde sardım normalde sevmezdim bir de, çok fazla gerçek mantı yemedim. Ama soya mantısıda o mantı isteğini alıyor yani.

Şahsen ben pek sevemedim soyalı. Biz her zaman alırken kiloyla kıymalı alıyoruz. Aldığımız küçüklerden değil ama. Böyle daha büyük ve içi boy kıymalı. Niye yediğim mantının resmi galerimde var sorgulamayın 🤣. Olsa da yesem öff🤤Eki Görüntüle 2091076

Benim gözümde minik mantılar mantı değil zaten. 90'lı yıllarda "ho-ho Kayseri mantısı, bir kaşığa 40 tane" gibi saçmalıkla popüler ettiler herkes bohça mantıları bit kadar hale getirdi.

Normalde mantı biraz iri olur, ortada kıyması köfte gibi gelir ağzına çiğnediğinde. Ben iri üçgen mantıyı severim en çok.

Şahsen ben pek sevemedim soyalı. Biz her zaman alırken kiloyla kıymalı alıyoruz. Aldığımız küçüklerden değil ama. Böyle daha büyük ve içi boy kıymalı. Niye yediğim mantının resmi galerimde var sorgulamayın 🤣. Olsa da yesem öff🤤Eki Görüntüle 2091076

Büyük biraz ağır gelir diye almıyorum ben genelde, bir ara denerim belki. Vallahi damak tadı açıkçası, ben kıymalı ile soya arasındaki farkı çok alamıyorum, tabii fark var ve kıymalı daha güzel ama hiç yoktan iyi oluyor.

Eh şimdi restorant fiyatı ile market fiyatını kıyaslarsan o iş olmaz. Bir de sen mantıyı et tadının rahat alınamadığı minik Kayseri mantısı özünde alıyorsun.

Boyutları daha büyük olan Tatar böreği (yalancı olanı değil) ve Tortilla tipi mantıları ye görürüm seni o vakit.
Dediğiniz o mantıları nerelerde bulabilirim hocam?

Dediğiniz o mantıları nerelerde bulabilirim hocam?

Onları "bulmanın" en kolay yolu alacaksın kıymanı mantı açmayı bilen birisine ya da bir yufkacıya "bana şu boyutlarda üçgen mantı yapın" diyeceksin.

Bak bu boyut olur, bunun biraz daha büyüğü olur (biz öyle yapardık) en temizi. Videonun sonunda içindeki köftenin boyutlarına bak anlayacaksın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Onları "bulmanın" en kolay yolu alacaksın kıymanı mantı açmayı bilen birisine ya da bir yufkacıya "bana şu boyutlarda üçgen mantı yapın" diyeceksin.

Bak bu boyut olur, bunun biraz daha büyüğü olur (biz öyle yapardık) en temizi. Videonun sonunda içindeki köftenin boyutlarına bak anlayacaksın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Evet çok güzel gözüküyor gerçekten, ağır gelir diye korkuyorum ama yoğurt hafifletir herhalde, deneyeceğim teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı