100. yıl kutlamaları beklentilerinizi karşıladı mı?

100. yıl kutlamaları beklentilerinizi karşıladı mı?

• Beklentimin üzerindeydi

Oy: 11 61,1%
  • Tam beklediğim gibiydi

Oy: 2 11,1%
  • Kaşılamadı

Oy: 5 27,8%

• Oy verenlerin toplamı
    18

701600

Centipat
Merhaba, 100. yıl kutlamaları nasıldı beklentilerinizi karşıladı mı? Açıkçası benim beklentimin çok üstündeydi, filistindeki olayları bahane edip çok sönük bir kutlama yapılacağını düşünüyordum fakat bence güzel bir kutlama oldu. Özellikle İstanbul boğazındaki atmosfer (gidemesem de televizyondan gördüğüm kadarıyla) bambaşkaydı. Gerçekten 100. yıla yakışan bir kutlama oldu bence.

Merhaba, 100. yıl kutlamaları nasıldı beklentilerinizi karşıladı mı? Açıkçası benim beklentimin çok üstündeydi, filistindeki olayları bahane edip çok sönük bir kutlama yapılacağını düşünüyordum fakat bence güzel bir kutlama oldu. Özellikle İstanbul boğazındaki atmosfer (gidemesem de televizyondan gördüğüm kadarıyla) bambaşkaydı. Gerçekten 100. yıla yakışan bir kutlama oldu bence.

Kutlamalar olması gerektiği gibiydi üzüldüğüm tek nokta Atatürk filmi yetersiz ve aceleye gelmiş gibiydi bunun için üzüldüm bir sürü olay atlanmıs filmde en çok gördüğüm abdülhamidin resmi (sevmiyorum)

Bence en güzel 29 Ekim kutlaması bence buydu acayip renkli İzmir atmosferi hele havai fişeklerin renkleriyle doldu. Atatürk dönemi dışında en güzel 29 Ekim kutlaması buydu bence.

Kutlamalaı bilmiyorum, bir etkinliğe dahil olmadım.
Fakat bu 29 Ekim'de ilk defa bu kadar coşku hissettim içinde.
Konya'da yaşıyorum, bilirsiniz Anadolu insanını. Akrabalar, ailem aman aman bir Atatürk sempatisi beslemiyor, düşmanı değiller çok şükür fakat Atatürk aşkının olduğu bir ortamda büyümedim.
(Tekrar söylüyorum, ailem Atatürk'e karşı saygı duyan insanlar; sadece tipik anadolu insanı. Hayranı değiller, Atatürkçü bir zihniyete sahip değiller.)
Hâl böyle olunca siz de bu tarz şeyleri pek önemsemiyorsunuz, ama bu bayram farklı oldu.
Bu bayram, bazı şeylere olan özlemimi içten hissettim. Yaşın getirdiği olgunluk, ülkenin geldiği boktan hâl ve vatanın mültecilere emanet edilmesinden ötürü sanırım. Çok mutlu oldum, hiçbir bayramda mutlu olmam normalde. (Ramazan hariç, oruç bitince keyifleniyor insan)
Bazı şeyler, kendini yoklattırınca değerini belli ediyor. Umarım yüzlerce yıl bu bayramı çok daha coşkulu bir şekilde kutlarız.
Hepinizin Cumhuriyet bayramını kutluyorum, Atatürk ve silah arkadaşlarını, bu vatanın kurtuluşu için en ufak emeği olan insanlarını da saygıyla anıyorum. Güzel bir gündü, güzel hissettim.
Niye anlattım bilmiyorum, içimde kalmasın. Hayırlı geceler.

Geri
Yukarı