1000-1100 TL ekran kartı önerisi

Yanlış bilgi vermeyin kardeşim. 4GB RX 480 GPU olarak da kısılmış sürüm. NVIDIA'dan farkı ise 1060 3GB kadar kısılmış bir model değil.

Şöyle anlatayım: 8GB RX 480 > 4GB RX 480 > 3 GB GTX 1060.

4GB RX 480 modeli, GTX 1060 3GB ile 6GB'ın arasında bir yerde performans sunuyor.

Yanlış bilgi vermedim hocam, aralarında RAM dışında fark yok. Hatta sitesinde de tel bir ürün olarak geçiyor kart. 2FPS fark RAM'den dolayı ya da clock spede'den dolayı yani her hangi bir sebepten olabilir ama kartlar aynı tek farkları RAM miktarı.

Radeon™ RX 480 Graphics Card | AMD Buyrun bütün AMD Rx 480 kartlarının temel özellikleri.

Ufak bir eksik bilgi var. GPU yine kısılmış durumda ama çok az. Birkaç oyun dışında sadece 3-5 FPS falan fark ediyor doğru.

Yanlış bilgi vermeyin kardeşim. 4GB RX 480 GPU olarak da kısılmış sürüm. NVIDIA'dan farkı ise 1060 3GB kadar kısılmış bir model değil.

Şöyle anlatayım: 8GB RX 480 > 4GB RX 480 > 3 GB GTX 1060.

4GB RX 480 modeli, GTX 1060 3GB ile 6GB'ın arasında bir yerde performans sunuyor.

Eğer peşin alacaksan amazon.de'den çok daha ucuza alırsın, RX 480 8GB bununla yakın fiyata gelir. GTX 1060 da aynı şekilde.

Eki Görüntüle 204869
aynen arkadaşım yurtdışı'ndan alışveriş'e güvenen için fiyatlar çok uygun kalıyor. 40 gün önce amazon-amerika'dan MSI gamingX 1060 6GB 'ı 1089 TL'ye alabiliyorduk, ben biraz daha bekleyip doların düşmesini bekledim :) Sonra ne oldu- hayaller yalan oldu.

aynen arkadaşım yurtdışı'ndan alışveriş'e güvenen için fiyatlar çok uygun kalıyor. 40 gün önce amazon-amerika'dan MSI gamingX 1060 6GB 'ı 1089 TL'ye alabiliyorduk, ben biraz daha bekleyip doların düşmesini bekledim :) Sonra ne oldu- hayaller yalan oldu.

Amazon'da ekran kartlarında neden Türkiye teslimatı yok acaba?

Öncelikle Vatandan ürün almayın. Fiyatları arttırıyorlar. Tavsiyem Hepsiburada sitesi. Ayrıca AMD ekran kartlarından Sapphire almanızı tavsiye ederim. Bu ürüne bakabilirisiniz Sapphire Amd Radeon RX 470 Nitro+ 4G OC 256Bit GDDR5 (DX12) Fiyatı.

ASUS RX470 4GB GDDR5 256Bit AMD Radeon DX12 Ekran Kartı

Hocam aralarında 11tl fark var. Vatan'da Sapphire ise 962tl. Kredi kartı olmaması nedeni ile Vatan'dan almak istiyorum. Sapphire, Asus'a göre daha mı iyidir genel olarak AMD'de?

Öncelikle Hepsiburadada kredi kartı var. Ayrıca Sapphire sadece AMD üretiyor, Asusun iyi olduğu taraf soğutması ki Sapphire ninde iyi. Ki öyle dağlar kadar fark yok. Bence önerdiğim Sapphire Nitro sürümünü almalısınız. 11 TL farka değecektir.

Öncelikle Hepsiburadada kredi kartı var. Ayrıca Sapphire sadece AMD üretiyor, Asusun iyi olduğu taraf soğutması ki Sapphire ninde iyi. Ki öyle dağlar kadar fark yok. Bence önerdiğim Sapphire Nitro sürümünü almalısınız. 11 TL farka değecektir.

Kredi kartı yok derken bende kart yok. :D Vatan'daki Sapphire RX470 modelide Nitro sanırım. Bi inceler misiniz? fiyatıda çok makul.
Sapphire RX470 GDDR5 4GB 256Bit AMD Radeon DX12 Ekran Kartı

Bence almışken en iyisini alın. Oyun oynayacaksanız ya MSİ GAMİNG X versiyonunu yada Nitro modelini alın. Ayrıca Vatandakide Nitro. Ama bence Gaming X alın.

ASUS RX470 4GB GDDR5 256Bit AMD Radeon DX12 Ekran Kartı

Hocam aralarında 11tl fark var. Vatan'da Sapphire ise 962tl. Kredi kartı olmaması nedeni ile Vatan'dan almak istiyorum. Sapphire, Asus'a göre daha mı iyidir genel olarak AMD'de?

Sapphire soğutma olarak çok da geride kalmıyor ama siz Vatan genel olarak pahalı diye makul fiyatlıları da almamazlık etmeyin. Ben şahsen Asus mu? Sapphire mi? sorusuna Asus derim. Görünüşü, soğutmasının daha iyi oluşu gibi nedenlerden dolayı. Yine de son karar sizin ve iki ürün de sizi üzmez temelde aynılar zaten. Kısaca hangisini almak kolayınıza geliyorsa, hangisinin görünüşü beğendiyseniz onu alın.

Kredi kartı yok derken bende kart yok. :D Vatan'daki Sapphire RX470 modelide Nitro sanırım. Bi inceler misiniz? fiyatıda çok makul.
Sapphire RX470 GDDR5 4GB 256Bit AMD Radeon DX12 Ekran Kartı
Amazon'da keşke havale seçeneği olsaymış. RX 480 8GB almak çok daha iyi olurdu senin için.
Sana sevindirici bir haber vereyim kardeşim, amazon.de kargo ücreti almıyor.
Düzenlendi: Gaming X modeli stokta yok. Fakat Gigabyte Windforce 6GB modeli 1083 TL'ye geliyor.

Yanlış bilgi vermedim hocam, aralarında RAM dışında fark yok. Hatta sitesinde de tel bir ürün olarak geçiyor kart. 2FPS fark RAM'den dolayı ya da clock speed'den dolayı yani her hangi bir sebepten olabilir ama kartlar aynı tek farkları RAM miktarı.

Radeon™ RX 480 Graphics Card | AMD Buyurun bütün AMD Rx 480 kartlarının temel özellikleri.
Kardeşim 4GB sürümünün 8GB sürümünden 10 FPS geriye düştüğü oyunlar var. Sayısal veriler performansı doğrudan yansıtmaz. Örneğin ME Catalyst isimli oyunda Hyper ayarlarda RX 480 8GB ortalama 53 FPS ile oynatırken RX 480 4GB ortalama 40 FPS ile oynatıyor oyunu. Bunun gibi 1-2 tane daha oyun var. Anladıysan, bir şeyler öğrendiysen ne mutlu bana kardeşim.

Amazondan pek anlamıyorum. Ama RX480'in ASUS modelinde Türkiye'ye teslimat yapılamıyor diyor. Aynı şekilde GTX1060 içinde teslimat yapılamıyor. Bir şekilde alsam'da bozuk felan çıkarsa ne yaparım bilmiyorum. Garantisi nasıl işliyor onuda bilmiyorum. Bilginiz var mıdır bu konuda?
Teslimat yapılanı seçmen gerek. Link atayım bir tanesinin: https://www.amazon.de/XFX-rx-480p8l...81777567&sr=1-1&keywords=xfx+480+core+edition
Tabi stoklara girmesini bekle öyle satın al. Ön sipariş verme. Kredi kartın yoksa alamazsın bu arada :(.

Son düzenleme:
Bilemiyorum bana biraz dar geldi. Ayrıyetten power'i gerçekten kalitesiz.

ASUS RX 480 STRIX OC, 8GB, GDDR5, 256 bit Ekran Kartı (STRIX-RX480-O8G-GAMING), Fiyat: 1.239 TL
Sanırım önerdiğiniz kart bu?
Asusun kartları optimizasyon ve uyumluluk sorunları yaratabiliyor bence sapphirin 8Gb 480 nitro+ modeline bakabilirsin çünkü ben kullanıyorum gercekten O. C DE BANA mısım demiyor tavsiye ederim arayüzü ve trixx overclock uygulaması da basit ve kullanıslı sessiz fanı nr kadsr zorlasanda kulak tırmalayan yogun bir ses vermior kasa olarakda nagasın ledli G666 600W modelini yada 750w modelini tercih edebilirsin gercekten başarılı bir kasa ve kart

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı