1000-1200 TL PC toplama

Scally58

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar tekrar merhaba. Kasa satın almak istiyorum şu an kullandığım kasadan ekran kartı ve psu çıkarıp yeni sistem yapmak istiyorum. Ucuz, performanslı bir sistem söylerseniz memnun olurum. Yalnız kasa boyutu ekran kartıma uygun olmalı.

Ekran kartım msi r9 380
Psu zalman 600 w

Şu anki kasam biraz küçük olduğu için rahatsız ediyor. Bütçeme gelirsek 1000 1200 civarı olacak.

Buyrun ,

3.jpg

Kasanın küçük olması sizi aldatmasın vga slotu oldukça büyüktür. Hem bütçenize yakın hemde son nesil i5 bir sistem oldu. Bu bütçeye arkadaş ssd toplamış. İ3 6100 ve ssd de güzel olur ona şüphe yok. Fakat SSD mi işlemcimi dendiğinde benim önerim işlemci olduğundan dolayı benim önerim aşağıdaki gibi bir sistem. SSD ek ram ileride alınabilir. Ama işlemci ekran kartı gibi bileşenler değişkenliğe uygun değildir (bütçe açısından). Sinerji bilgisayardan toplanmıştır.
Screenshot_1.png

İlk çıktığında iyiydi tabi bu 4 yıl önce falan olması lazım :D. İyi görülme sebebiyse i5 e performans olarak yaklaşmasıydı. Ama artık öyle değil. 0 alacaksanı fx serisi pişmanlıktır. Size önerdiğim i3 6100 fx 8350 gibi amd nin en üst seviyelerinde olan işlemciye kafa tutuyor. Youtube da videoları mevcut bakabilirsiniz.

Kasanın küçük olması sizi aldatmasın vga slotu oldukça büyüktür. Hem bütçenize yakın hemde son nesil i5 bir sistem oldu. Bu bütçeye arkadaş ssd toplamış. İ3 6100 ve ssd de güzel olur ona şüphe yok. Fakat SSD mi işlemcimi dendiğinde benim önerim işlemci olduğundan dolayı benim önerim aşağıdaki gibi bir sistem. SSD ek ram ileride alınabilir. Ama işlemci ekran kartı gibi bileşenler değişkenliğe uygun değildir (bütçe açısından). Sinerji bilgisayardan toplanmıştır.
Eki Görüntüle 154698
Bu sistemi alabilirsin. Gayet güzel olmuş. Upgradeye biraz kapalı bir sistem ama seni idare eder.

Peki arkadaşlar şuan bende i3 4130 3.40 ghz falan sistem var bu sistemi değiştirmek yerine kasa değiştirip 2x 8 gb ram ssd falan taksam nasıl olur?

Elindeki işlemciyle idare etmeni tavsiye ederim kardeşim kötü bir işlemci değil çünkü. Eğer soğutması, hava sirkülasyonu kötüyse kasa değişikliğine gidebilirsin. RAM ve SSD değişikliğide iyi olur tabi.

Ekran kartım şuan kasama biraz küçük geldiği için değiştirmek istiyodum fazla bi bütçe yerine zalman z3 plus ssd ve ram alıyım en iyisi bide son olarak bu işlemcim sizce nasıl beni ne kadar idare eder

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı