1000-1300₺ ekran kartı önerisi

eray123

Hectopat
Makaleler
1
Arkadaşlar topladığım sisteme ekran kartı almak istiyorum. Bildiğiniz gibi şu an fiyatlar çok uçuk. Eylülün ortasına kadar beklerim diyordum ama sabredemiyorum. 1060'ı düşündüm fakat 1060'ı aldıktan sonra 580'in veya 1070'in fiyatları düşerse pişmanlık yaşarım. Önerilerinizi bekliyorum.

Bende yakın zamanda sistem toplamayı düşünenlerdenim.
Şu kafada iken öncesi ve sonrasını kestirmek gerçekten çok zor " aldıktan sonra ya fiyatı düşerse ? "

Benim gözümde piyasa o kadar dengesiz ki ne zaman ne olacağı hiç belli olmuyor. Altın-Dolar bozdurmak için yükselmesini beklemek & Altın-Dolar almak için düşmesini beklemek gibi bir durum söz konusu. Şuan bu kafayı yaşayan biri olarak ; Aldıktan 1 hafta sonra zam yiyen satarken de 1 hafta sonra zam yiyen ürünüm var alırken sevindim, satarken de üzüldüm açıkcası :)

Bende yakın zamanda sistem toplamayı düşünenlerdenim.
Şu kafada iken öncesi ve sonrasını kestirmek gerçekten çok zor " aldıktan sonra ya fiyatı düşerse ? "

Benim gözümde piyasa o kadar dengesiz ki ne zaman ne olacağı hiç belli olmuyor. Altın-Dolar bozdurmak için yükselmesini beklemek & Altın-Dolar almak için düşmesini beklemek gibi bir durum söz konusu. Şuan bu kafayı yaşayan biri olarak ; Aldıktan 1 hafta sonra zam yiyen satarken de 1 hafta sonra zam yiyen ürünüm var alırken sevindim, satarken de üzüldüm açıkcası :)

Aynen durum böyle ama 580'i kart olarak çok beğeniyorum. Onun parasına da 1060 almak istemiyorum açıkçası.

Dostum piyasa bilindiği gibi iyi değil ekim ayına kadar da düzelmez diyorlar. Eğer 2 küsür ay bekleyemem dersen bu ekran kartını öneririm zaten bu fiyata kolay kolay bulamazsın. ★ Galax GeForce GTX1060 3GB 192Bit GDDR5 O.C Ekran Kartı (60NNH7DSL9C3) - Ekran Kartı - Bilgisayar Bileşenleri

Belirtiğiniz site kampanya yapmaya başladı. O ekran kartı kampanya kapsamında ₺900 gibi bir fiyata sunulmuştu. 6gb modeli ise ₺1300 fiyatından. 1070 modelinide geçende indirim yapmışlardı. İndirimleri takip etmek gerekir.

Belirtiğiniz site kampanya yapmaya başladı. O ekran kartı kampanya kapsamında ₺900 gibi bir fiyata sunulmuştu. 6gb modeli ise ₺1300 fiyatından. 1070 modelinide geçende indirim yapmışlardı. İndirimleri takip etmek gerekir.

Evet güvenilir ve uygun bir sitedir 1060 3gb 999tl ye satışa sunulmuştu. Ama bir daha 1060 da indirim yapmayacaklarını açıkladılar. 1070 kampanyası ise şu an devam ediyor galiba bu gece 00.00 da başlamıştı. Bu arada rx 580 ile 1060 nerede ise aynı dx11 oyunlarda 1060 önde iken dx12 oyunlarda rx580 bir tık daha önde. İkisini alırsan da pişman olmazsın ama fiyat konusunu bilemem şu an rx480 veya rx580 piyasada bulunmuyor zaten. :)

1060 kötü bir kart değil aslında fakat GB değerlerinin düşük olması beni şüphelendirmiyor değil. Bu attığınız linkteki fiyat uygunmuş ama gerçekten. Rx580 8GB modeli 1400-1500 civarına düşse insanlık mutlu olsa.

1060 kötü bir kart değil aslında fakat GB değerlerinin düşük olması beni şüphelendirmiyor değil. Bu attığınız linkteki fiyat uygunmuş ama gerçekten. Rx580 8GB modeli 1400-1500 civarına düşse insanlık mutlu olsa.
Dostum şu an için imkansız bir şey o fiyat. Bu arada VRAM olayını dert etme, 3gb az bir rakam değil 1050ti da veya rx 460 da 4gb olsa da 1060 ile aralarında muazzam bir fps farkı olacaktır.

Dostum şu an için imkansız bir şey o fiyat. Bu arada VRAM olayını dert etme, 3gb az bir rakam değil 1050ti da veya rx 460 da 4gb olsa da 1060 ile aralarında muazzam bir fps farkı olacaktır.

Son sorularımı soracağım. 1070'in mining olayından önceki normal fiyatı kaçtı? Bu GALAX'ın 1060 modelinin indirimi daha ne kadar sürecek? Eylülde de fiyatların düşeceğini zannetmiyorum ben çünkü. Hazır şu 1060'ın fiyatı uygunken kaçırmayalım.

Son sorularımı soracağım. 1070'in mining olayından önceki normal fiyatı kaçtı? Bu GALAX'ın 1060 modelinin indirimi daha ne kadar sürecek? Eylülde de fiyatların düşeceğini zannetmiyorum ben çünkü. Hazır şu 1060'ın fiyatı uygunken kaçırmayalım.

1070 ilk çıktığında fiyatı 1850 - 1900 civarı idi sonrasında 2017 başlarına kadar 1900 - 2100 arasında gezdi daha sonrasında da fiyatlar birden uçtu :kararsız:. Bu arada 1060 fiyatları daha ne kadar böyle olur bilmiyorum ama bu fiyata kaçırmama konusunda haklısın valla :).

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı