1000-1500 TL ekran karti önerisi

Hocam 2,500 ze GTX 780 Ti bulunabiliyor ve biraz bütçeyi arttırabilirsen dedim. R5 3600 gibi bir işlemci için GT 1030 çok düşük kalır.

Emin ol senden kat ve kat daha iyi biliyorum.
Bu teoriyi test etmeye ne dersin? Kanıtlasana bana darboğaz yaptığını. Gözünün önünde Technopat hesabımı sileceğim.
@Ediz41 Hahaha atmak yerine tutarsız teorini bana neden kanıtlamıyorsun? Bana kanıtla direkt hesabımı sileyim. Kendim i5-10400F ve GT 1030 kullanıyorum. İşlemciyi en çok kullanan BF1-BF5 de denedim bu ikiliyi, zerre darboğaz ve takılma yoktu. Bir şey bildiğinizi sanıyorsunuz o çok komik.

Son düzenleme:
Bu gün silersin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu gün silersin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Şaka mısın sen? Tam olarak hangi oyunda darboğaz var? İşlemci ağırlıklı oyunlarda %50-60 arası seyrediyor, diğer oyunlarda %95 ve üzerinde seyrediyor. Komik mi olmaya çalışıyorsun?

Şaka mısın sen? Tam olarak hangi oyunda darboğaz var? İşlemci ağırlıklı oyunlarda %50-60 arası seyrediyor, diğer oyunlarda %95 ve üzerinde seyrediyor. Komik mi olmaya çalışıyorsun?

Ylanalar başlasın bakalım. %99 GPU kullanımı %20-%35 CPU kullanımı bu darboğaz değil de ne? Bu arkadaş sadece işlemci tabanlı oyunlarımı oynayacak günümüz birçok oyununda sıkıntı çıkarır zaten bir şey bilmiyorsun konuştukça rezil oluyorsun yazık.
Bu ne?

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (4).png
    Ekran Görüntüsü (4).png
    1,7 MB · Görüntüleme: 67
Ylanalar başlasın bakalım. %99 GPU kullanımı %20-%35 CPU kullanımı bu darboğaz değil de ne? Bu arkadaş sadece işlemci tabanlı oyunlarımı oynayacak günümüz birçok oyununda sıkıntı çıkarır zaten bir şey bilmiyorsun konuştukça rezil oluyorsun yazık.
%99 GPU %25 CPU kullanımının Darboğaz ile bir alakası yok. Rezil olan biri varsa o da sensin. Dua et de bu konuyu diğerleri görmesin, alay konusu olursun. İnterneti de malum şeyler izlemek yerine "Darboğaz nedir?" tarzı şeyleri aratıp öğrenmek için kullanabilirsin.
main-qimg-2ed971234c6330b443f3f4f690a659aa.png

Bu ne?

CPU kullanımı düşük olmalı zaten :D
GPU kullanımı düşerse darboğaz var demek.

CPU kullanımı düşük olmalı zaten :D
GPU kullanımı düşerse darboğaz var demek.
Ekran kartının kendini tamamen kullanmasını darboğaz sanıyor. Hayır RTX 3060 ve R5 3600 da yan yana koysan kullanım yüzdeleri yine aynı olacak. Buna da mı kalkıp darboğaz diyecek? Anlatmaya çalışıyorum da anlamak istemiyor.

Direk r9 270x ya da r9 290 serisi bak gt 1030 çöp gibi kart alacağına bu eski nesil kartlar daha ideal.

Geri
Yukarı