1000-1500 TL Monitör Önerisi

orcun299

Centipat
  • ViewSonic XG2401 modeli
  • Ve ViewSonic VX2458-C-MH modeli
Arasında kararsız kaldım.

Normalde VA panel olduğu için 2. Modeli alacaktım ama mağazada gidip gördükten sonra vazgeçtim 1. Modelin paneli TN panel olmasına rağmen renkler çok canlı ve görüş açısı da çok geniş geldi bana bunlar dışında önerebileceğiniz veya monitörler hakkında herhangi bir bilginiz varsa paylaşırsanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anlamıyorum ki bu TN panel düşmanlığı millete nerden geldi. Ekrana düz bakacaksın, açıyı düzgün ayarlayıp kullanacaksın. Sonuçta her panelin kendine göre artısı ve eksisi var. Öyle bir yerleşmişki TN panel gördümmü kaç gibi. Ben VA panel de kullandım 1 senedir TN panel kullanıyorum. Bi yamuğunu görmedim. İlk kullandığında ulan bu ne kadar parlak diyorsun, siyahlar nerde diyorsun :) ama kullanım amacın TN panel gerektiriyorsa onu alıp kullanacaksın. Benim olmazsa olmazımdır TN panel. Deneye biliyorsan deneyerek al derim, sonra pişman olma.

onu herhangi bir mağazada canlı olarak görme şansım olmadı maalesef o yüzden karşılaştırma yapamıyoırum
AOC 24 C24G1 şu modelede bakınız 1400 lira oynuyor üstteki önerdiğim model ile ikisi o fiyata çok iyi kaliteli monitördür ikiside VA paneldir.
Kanaatimce AOC modelini beğeneceğinizi düşünüyorum çünkü oyun için çok şeyi sunuyor size o fiyata.

Anlamıyorum ki bu TN panel düşmanlığı millete nerden geldi. Ekrana düz bakacaksın, açıyı düzgün ayarlayıp kullanacaksın. Sonuçta her panelin kendine göre artısı ve eksisi var. Öyle bir yerleşmişki TN panel gördümmü kaç gibi. Ben VA panel de kullandım 1 senedir TN panel kullanıyorum. Bi yamuğunu görmedim. İlk kullandığında ulan bu ne kadar parlak diyorsun, siyahlar nerde diyorsun :) ama kullanım amacın TN panel gerektiriyorsa onu alıp kullanacaksın. Benim olmazsa olmazımdır TN panel. Deneye biliyorsan deneyerek al derim, sonra pişman olma.
Evet ilk başta TN panele ön yargılıydım ama sonra paneli canlı olarak görme şansım oldu.Parlaklık ve renk canlılığı neredeyse bir ips panle kadar iyiydi.Siyahları da monitörün ayarlarından ayarlayınca düzeliyor.Teşekkürler
AOC 24 C24G1 şu modelede bakınız 1400 lira oynuyor üstteki önerdiğim model ile ikisi o fiyata çok iyi kaliteli monitördür ikiside VA paneldir.
Kanaatimce AOC modelini beğeneceğinizi düşünüyorum çünkü oyun için çok şeyi sunuyor size o fiyata.
Tamam teşekkürler inceleyeceğim.

Bunu kullanıyorum memnunum, aklında bulunsun diye belirteyim.
Teşekkürler

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı