1000/200 Mbps internet için Ethernet kablosu önerisi

331494

Hectopat
1000 Mbps Download 200 Mbps Upload hızlarındaki internet için (bu arada yapılan testlerde bu hızlardan daha fazlasını verdi) 15 Metrelik bir Ethernet kablosu alacağız. Hangi CAT kablosunu almamız daha iyi olur? Alacak olan kişi bir yakınım, kendisi yurt dışında. O yüzden fiyat farklılıkları çok azmış.

Bir de fotoğraftaki gibi ayrımlar varmış. Bunlardan hangisi tercih edilmeli?

Dosya Ekleri

• cat_cable.png
    cat_cable.png
    16,4 KB · Görüntüleme: 143
Son düzenleme:
Ben olsam ya F/FTP yada S/FTP alırım. Gördüğüm kadarıyla SF/FTP stokta yokmuş, olsa kesin onu alırdım.
İlk 7.dakikaya kadar kablo türlerini anlatıyor:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ekleme: Bu arada en az CAT6A veya CAT7 olmalı.

Ben olsam ya F/FTP yada S/FTP alırım. Gördüğüm kadarıyla SF/FTP stokta yokmuş, olsa kesin onu alırdım.
İlk 7.dakikaya kadar kablo türlerini anlatıyor:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ekleme: Bu arada en az CAT6A veya CAT7 olmalı.
CAT7 daha mantıklı geldi. F/FTP ile S/FTP arasında kaldık. Hangisi uygunsa onu alacağız. Bu arada marka tavsiyeniz ne olurdu? Ugreen iyi midir?

1668000805470.png

Kullanılan harflerin anlamları ise şöyledir:

TP = twisted pair – bükümlü çift.
U = unshielded / unscreened – ekransız.
F = foil shielded / foil screened – folyo ekranlı.
S = braid shielded / braid screened – örgü ekranlı.
Sf = braid and foil shielded / braid and foil screened – örgü ve folyo ekranlı.

CAT7 daha mantıklı geldi. F/ftp ile s/ftp arasında kaldık. Hangisi uygunsa onu alacağız. Bu arada marka tavsiyeniz ne olurdu? Ugreen iyi midir?

İlk yolladığım gibi. Öncelik CAT8 sonra CAT7 olsun fiyat ile ilgili sorununuz yoksa. Ugreen kaliteli bir marka.

Eki Görüntüle 1567229

Kullanılan harflerin anlamları ise şöyledir:

TP = twisted pair – bükümlü çift.
U = unshielded / unscreened – ekransız.
F = foil shielded / foil screened – folyo ekranlı.
S = braid shielded / braid screened – örgü ekranlı.
Sf = braid and foil shielded / braid and foil screened – örgü ve folyo ekranlı.

İlk yolladığım gibi. Öncelik CAT8 sonra CAT7 olsun fiyat ile ilgili sorununuz yoksa. Ugreen kaliteli bir marka.
CAT7 ye kadar fiyat farkları bir kaç doları geçmiyor ama CAT7 ile CAT8 arasında yüksek farklar var. Bu yüzden CAT7 ye karar verdiler. Sanırım S/FTP almakta yarar olacak. Zira daha korumalı görünüyor. Ugreen NW106 S/FTP Cat.7 düşünüyorlar.

10.000 Mbps ve üzeri hızlara çıkmadığınız sürece kaliteli bir CAT6 kablo fazlasıyla yeterli.
CAT6 ile 50m'ye kadar 10.000 Mbps bile alabilirsiniz.

Türkiye'de yaşıyor olsaydı Nexans öneriridim.
Avrupa'da Ugreen önerebilirim.
Amerika'da Infinitecables önerebilirim.

Son düzenleme:
10.000 Mbps ve üzeri hızlara çıkmadığınız sürece kaliteli bir CAT6 kablo fazlasıyla yeterli.
CAT6 ile 50M'ye kadar 10.000 Mbps bile alabilirsiniz.

Türkiye'de yaşıyor olsaydı nexans öneriridim.
Avrupa'da Ugreen önerebilirim.
Amerika'da ınfinitecables önerebilirim.

Sadece 1000/200 Mbps hızlar alınacak. Öyleyse sadece CAT6 yeterli mi? Evet avrupadalar ve Ugreen alacaklar.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı